Weronika Książek

ur. 1985, absolwentka filologii polskiej i kulturoznawstwa w Instytucie Slawistyki Zachodniej i Południowej Uniwersytetu Warszawskiego. Zawód wykonywany i podobno wyuczony: „autor tekstów medialnych”. Obszar zainteresowań: internet jako terra incognita, Bałkany w kategoriach długiego trwania, polityka społeczna i socjalna (kurator społeczny dla dorosłych). Doświadczenie medialne: Akpa Polska Press, dziennik „Trybuna”, tygodnik „NIE”, TVP.

w.ksiazek@strajk.eu


 nowakPiotr Nowak

ur. 1985 w Poznaniu. Marksista, bloger, aktywista. Związkowiec, członek OZZ Inicjatywa Pracownicza. Organizator happeningów szkalujących przedsiębiorczość. Miłośnik koreańskich pieśni niepodległościowych. Kolekcjonuje obrazki z Janem Pawłem II. W wolnych chwilach czyta doktoraty. Publikował m.in. na łamach Lewica.pl, Praktyki Teoretycznej i Codziennika Feministycznego.

p.nowak@strajk.eu


10978655_896328860388779_1725903482519938558_nJustyna Samolińska

ur. 1988 w Lublinie, studiowała politykę społeczną. Interesuje się i działa w wielu obszarach ‒ od dyskryminacji osób LGBT, przez prawa kobiet, po kwestie lokatorskie i propracownicze. Obecnie członkini Partii Razem, wcześniej działaczka Zielonych, Młodych Socjalistów i Kampanii Przeciw Homofobii. Doświadczenie dziennikarskie: dział krajowy w dzienniku „Trybuna”, obsługa prasowa Partii Zieloni, publikacje na portalach internetowych (Dziennik Opinii, Zielona Warszawa, lewica.pl).

j.samolinska@strajk.eu


Bojan Stanisławski

ur. 1980 w Sofii; wydawca, publicysta, tłumacz i działacz lewicowy. Pod koniec lat 90 aktywny w Polskiej Partii Socjalistycznej, później blisko związany z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych. Publikował m. in. w „Przekroju”, „Trybunie”, „Bez Dogmatu”, „NIE”, „Przeglądzie”, „Tak po prostu”, „Kontrpropozycjach”, „Dlaczego”, a także na portalach lewica.pl, codziennikfeministyczny.pl, socjalizm.org i innych. Publikował również na zagranicznych portalach lewicowych ‒ china.org.cn, marxist.com, labournet.org i in. Współpracownik Globaln Independent Analytics. Korespondent Bułgarskiego Radia Państwowego w Polsce; autor wielu artykułów w bułgarskiej prasie głównego nurtu. Antykapitalista.

b.stanislawski@strajk.eu


wydawcaMaciej Wiśniowski

ur.1958, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorat na Uniwersytecie Moskiewskim. Rusofil. Zawód wyuczony i wykonywany na stałe: dziennikarz. Zawody wykonywane okazyjnie: ochroniarz, sportowiec zawodowy, sprzedawca, instruktor, autor scenariuszy do filmów nagradzanych i nie, drugi reżyser, autor książki, tłumacz. Zainteresowania: życie, proszę państwa, życie. Praca: Krajowa Agencja Robotnicza, „Walka Młodych”, wydawnictwo, którego nazwy nie pamiętam, telewizja Superstacja, tygodnik „NIE”.

m.wisniowski@strajk.eu