Działania polskiej Straży Granicznej po raz kolejny stały się powodem złożenia w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu skargi na Polskę. Poszło o niewpuszczenie na teren naszego kraju trzech czeczeńskich rodzin.

fot. wikimedia commons

Mimo, że strażnicy mają obowiązek przyjąć wnioski o azyl, w Terespolu kilka razy złożenie takich dokumentów uniemożliwiono. Oprócz tego odesłano ich na Białoruś, co jest wbrew wcześniejszym orzeczeniom Trybunału, który nakazuje, aby osób narodowości czeczeńskiej do tego kraju nie kierować.

I właśnie „bezprawne zawrócenie cudzoziemców” jest powodem skargi Czeczenów do Strasburga.

Rząd Polski już został zobligowany przez Trybunał do udzielenia wyjaśnień w tej sprawie. Jak podają Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Straż Graniczna sprawą zajmie się teraz specjalny pracownik Ministerstwa Spaw Zagranicznych noszący nazwę pełnomocnika ds. postępowań przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. A ilu z tych, których sprowadzono wcześniej – pozostaje nadal w Polsce? Uzbiera się 1%??
    To na cholerę nam nowi, skoro Polska nie będzie dla nich krajem osiedlenia, a jedynie przejściówką na drodze do Niemiec? A Niemcy w końcu się wkurza i deportują na nasz koszt to całe tałatajstwo nad Wisłę. I w dupie będą mieli czy jakiś trybunał coś wcześniej Polsce nakazał czy nie.
    Prawo unii mówi wyraźnie – krajem gdzie uchodźca powinien przebywać jest ten, w którym złożono podanie o prawo pobytu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Putin: jesteśmy gotowi do wojny jądrowej

Prezydent Rosji udzielił wywiadu dyrektorowi rosyjskiego holdingu medialnego „Rossija Sego…