Open top menu

KOD znów protestuje: „W obronie Twojej wolności”

Share Button

W ponad 40 miastach odbywają się dziś manifestacje Komitetu Obrony Demokracji. Tym razem Polacy protestują przeciwko nowej ustawie o policji, wiążącej się z inwigilacją w internecie i naruszaniem prywatności użytkowników sieci.

www.facebook.com/Komitet Obrony Demokracji

www.facebook.com/Komitet Obrony Demokracji

W 36 miastach Polski (m.in. w: Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach, Szczecinie i Łodzi) i 8 poza jej granicami, demonstracje miały rozpocząć się w południe. W Warszawie pochód wystartował spod Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, by Traktem Królewskim przejść pod Pałac Prezydencki. Najpopularniejsze transparenty, które pojawiły się w stolicy, noszą hasła: “Kłamstwo grubym Szydłem szyte!”, “Stop rzezi demokracji”, “Dość poniżania przyzwoitych Polaków”, czy “Konstytucja obowiązuje bez względu na wyniki wyborów”. Tym razem, jak zapowiadali organizatorzy, event nie ma na celu skupienia w jednym miejscu jak największej liczby osób. Protesty mogą być mniej liczne, za to widoczne we wszystkich regionach Polski.

W Warszawie na marszu pojawili się m.in. Maja Komorowska, Sławomir Sierakowski, Robert Więckiewicz, Maja Ostaszewska i Paweł Deresz, a także Henryk Wujec wraz z innymi działaczami Komitetu Obrony Robotników. Atmosfera momentami przybierała zbyt wiele cech demonstracji oprotestowujących PRL lat 80. Po przemówieniu lidera Mateusza Kijowskiego odczytano bowiem tekst „Modlitwy o wschodzie słońca” oraz odśpiewano „Mury” Kaczmarskiego.

Zrozumiała jest potrzeba wyrażenia zdecydowanego sprzeciwu wobec ustaw tak dalece ingerujących w prywatność obywateli. Jednakże polityczne aspiracje jego organizatorów budują wśród wielu ludzi daleko posuniętą nieufność wobec tej inicjatywy.

Share Button
Skomentuj artykuł w sieciach społecznościowych lub bezopśrednio na stronach portalu.

3 Comment responses

 1. Avatar
  Maj 24, 2016

  Ja jestem wolnym człowiekiem i tacy “”obrońcy”” to wichrzyciele spokoju i porządku publicznego .
  Jeśli by nie było wolności i demokracji to tacy nawoływacze nie mieli by prawa marszów i nawolywania do rewolty przeciw demokratycznie wybranemu rządowi PiSu .
  Ich hasła na sztandarach to nienawiść i obelgi dla innych , a ich przewódca to kto ??? czy on żyje z prawem ???nie jest przestępca ???

  Reply

 2. Avatar
  Styczeń 23, 2016

  Kiedy dzieciaki protestowały przeciwko ACTA min. Boni pytał się u Lisa: “dlaczego nie protestujecie z powodu braku pracy i braku perspektyw?” PISowi też by się przydał taki min. Boni.

  Reply

 3. Avatar
  Styczeń 23, 2016

  W obronie mojej wolności?! Raczej swojego koryta!

  Reply

Leave a comment

help writing finance paper report writing project help with college papers paying to write essays top 10 dissertation writing companies