Share Button

Jeśli ktoś za rok będzie miał ukończone 21 lat, to będzie mógł sobie legalnie kupić i wypalić marihuanę. Pod warunkiem jednak, że zamieszka lub odwiedzi wtedy Massachusetts.

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

Ten amerykański stan wprowadził w czwartek prawo legalizujące używanie marihuany w celach rekreacyjnych. Będzie ona dostępna dla osób, które ukończyły 21 rok życia i znajdzie się w sprzedaży w licencjonowanych placówkach nie wcześniej niż za 12 miesięcy.

Ustawa weszła w życie w środę po zatwierdzeniu przez Radę Gubernatora rezultatów listopadowego referendum ws. legalizacji marihuany rekreacyjnej. Massachusetts jest pierwszym stanem na wschodnim wybrzeżu USA, gdzie będzie dozwolone używanie marihuany w celach rekreacyjnych.

Przepisy zezwalają mieszkańcom stanu, który ukończyli 21 lat, na posiadanie uncji (28 g) marihuany poza domem i 10 uncji w domu. Będzie też można uprawiać w domu do 12 roślin, ale nie na parapecie okna – bo nie wolno ich będzie wystawiać na widok publiczny.

Rośliny będą musiały być uprawiane w zabezpieczonym miejscu. Lokatorom nie będzie wolno hodować lub palić marihuany w budynku bez zgody jego właściciela. Konsumpcja marihuany w miejscach publicznych lub w czasie jazdy będzie zabroniona. Obowiązywać ma też zakaz przechowywania częściowo zużytych opakowań z marihuaną w pojazdach mechanicznych z wyjątkiem bagażnika lub zamkniętego schowka.

Niewielką ilość, do jednaj uncji, można ofiarować innej osobie, która ukończyła 21 lat. Nie można będzie z marihuaną przekraczać granic Massachusetts lub wysłać jej pocztą do innych stanów.

Share Button

Na podobny temat

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*