Nienawiść do obcych wykrzykiwana na ulicach to jedno, a dobry interes to drugie. Z takiego założenia wyszli krakowscy pseudokibice.

Straż Graniczna poinformowała, że pod koniec czerwca w Krakowie funkcjonariusze jej Śląskiego Oddziału zatrzymali dziesięciu mężczyzn, którym postawiony będzie zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Była ona powiązana ze środowiskiem pseudokibicowskim, a celem jej działania było czerpanie zysku z przemytu migrantów. Syryjczycy, Afgańczycy, Irakijczycy i Pakistańczycy byli przemycani z ośrodków dla uchodźców na Węgrzech przez Słowację, Polskę lub Czechy do Niemiec lub Austrii. Grupa przestępcza zajmowała się również fałszowaniem dokumentów. Cały proceder odbywał się we współpracy z przemytnikami ludzi operującymi na Bałkanach, w krajach arabskich i w Afryce Północnej.

Za przejazd do miejsca docelowego od migrantów pobierano od 300 do tysiąca euro. Tyle kosztował ich przejazd niedostosowanym do transportu osób zwykłym samochodem dostawczym. W takich warunkach wożono także kilkuletnie dzieci, nawet po kilkadziesiąt osób za jednym zamachem. W czasie jednego z „kursów” kierowca należącego do przemytników samochodu spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Grupę przestępczą rozbiła Straż Graniczna w porozumieniu z policją niemiecką.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Ludzki ładunek…

    Ci polscy kibole to prawdziwi patrioci… Przemycali Niemcowi – przedtem hitlerowskiemu co robił z nas Polaków mydło i w przyszłości – hitlerowskiemu który przy pomocy Tuska potraktuje nas nieco nowocześniej – prawdziwą bombę z opóźnionym zapłonem.

    Znowu służby się nie popisały…

  2. Miło,że przyznajecie prosty fakt – ci tak zwani przez was „uchodźcy” przekraczają granicę NIELEGALNIE.

    A co do kiboli – to środowisko tak samo ideowe jak niektórzy „anarchiści” z zadymy w Hamburgu.
    Dragi,chuligaństwo,rozboje,… ot zwykła bandyterka co wyciera sobie gębę „ideami” żeby mieć poparcie polityczne i by rekrutować nowych „żołnierzy” do kibolskich gangów.Bo to są zwykłe gangusy i tyle…

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Europarlament: prawo do mieszkania jest prawem człowieka. Europosłowie z PiS: nie, to zbędne regulacje

Prawo do mieszkania w godnych warunkach powinno być uważane za prawo człowieka – to …