1200 zł grzywny za zawieszenie antyaborcyjnego bilbordu – taki wyrok usłyszał w Nowym Sączu Bawer Aondo-Akaa, działacz Nowej Prawicy i Fundacji Pro-Prawo do Życia. Orzeczenie jest prawomocne.

Bawer Aondo-Akaa, syn Polki i Nigeryjczyka, zdobył największy rozgłos, gdy w 2016 r. brał udział w Marszu Niepodległości. Jego organizatorzy bardzo nagłaśniali tę obecność, by udowodnić, że na polskiej nacjonalistycznej prawicy nie ma rasistów. Jednak w roku następnym prawicowy aktywista z Krakowa odciął się od Wszechpolaków, gdy ich ówczesny rzecznik prasowy Mateusz Pławski zadeklarował, że organizacja propaguje „separatyzm rasowy”, a na Twitterze MW pojawiły się stwierdzenia, że czarnoskóry nigdy nie będzie Polakiem.

Obecnie Aondo-Akaa jest najbardziej aktywny w ruchu anti-choice, wśród zwolenników absolutnego zakazu aborcji. Jak sam podliczył, w tej chwili toczy się przeciwko niemu sześć spraw dotyczących wywieszania w miejscach publicznych drastycznych bannerów z martwymi płodami. Inne już się zakończyły. Za każdym razem sądy rozstrzygają, czy zawieszenie banneru wyczerpuje znamiona umieszczenia w miejscu publicznym nieprzyzwoitego ogłoszenia, napisu lub rysunku.

Aondo-Akaa bywał uniewinniany, jak w 2018 r. w Krośnie. Sąd w Nowym Sączu był innego zdania. Wyrok 1200 zł kary jest już prawomocny. Kolejne sprawy mają być rozpatrywane w Zakopanem, Krakowie, Wrocławiu i ponownie w Nowym Sączu.

Według Aondo-Akaa jego problemy są efektem działalności „skrajnej lewicy” z partii Razem i Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. To aktywistki tych organizacji zgłaszały na policję i do prokuratury bilbordy rozwieszane po kraju przez antyaborcyjną Fundację Pro-Prawo do Życia.

— W przestrzeni publicznej nie ma miejsca dla takich obrazów. To makabryczne, krwawe plakaty, które przekazują nieprawdziwą i nieaktualną wiedzę o aborcji. Do oglądania tego zmuszone są dzieci, kobiety w ciąży zagrożonej, kobiety po poronieniach. Pokazywanie takich obrazów to zwykła przemoc! — mówiła o bannerach Fundacji Pro-Prawo do Życia Marcelina Zawisza w marcu tego roku, gdy we Wrocławiu zapadł wyrok w bardzo podobnej sprawie. Wtedy działaczom antyaborcyjnym wymierzono grzywny po 5 tys. złotych.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. „W przestrzeni publicznej nie ma miejsca dla takich obrazów. To makabryczne, krwawe plakaty, które przekazują nieprawdziwą i nieaktualną wiedzę o aborcji. Do oglądania tego zmuszone są dzieci, kobiety w ciąży zagrożonej, kobiety po poronieniach. Pokazywanie takich obrazów to zwykła przemoc! — mówiła o bannerach Fundacji Pro-Prawo do Życia Marcelina Zawisza”………………….
  Choćbyś Marcelinko nie wiem jak zaklinała rzeczywistość skrobanka wygląda tak jak na załączonym obrazku — jest krew, są porozrywane fragmenty małych ciał i ogólnie widok jest MAKABRYCZNY, wytłumacz łaskawie publice jakąż to „aktualną” wiedzę o skrobance wymyśliłaś.
  Do „minusujących” mój post — nie wypowiadam się nt. samej skrobanki tylko zwracam uwagę na jej fizjologiczny aspekt który jest taki jak pokazują go tzw. obrońcy życia……… Poród także jest czymś pięknym gdy rozpatrujemy go w kategorii psyche ale już jako fizys jest delikatnie mówiąc mało interesujący — człowiek rodzi się w gó.wnie, urynie, krwi i niejednokrotnie w steku przekleństw………….

  1. Ziomuś! Również masz nocno XX wieczną wiedzę. Jeżeli jest to początek ciąży (pierwszy miesiąc-półtora) można rzecz załatwić farmakologicznie i jedynym skutkiem takiego zabiegu jest zdecydowanie obfitsza miesiączka. W następnych tygodniach można sprawę rozwiązać stosując technikę próżniową, która ogranicza ingerencję do minimum i unika się ,,skrobania” całej macicy. Dopiero gdy są kłopoty czy występuje stan chorobowy – trzeba jednak sięgnąć do tak brutalnych metod. Najwyraźniej nie zdajesz sobie sprawy, że poza niewielkim bólem (jeżeli kobieta nie jest chora) samoistne poronienie do 12 tygodni przebiegnie bezśladowo (to znaczy kanalizacyjnie)? podczas normalnych czynności wydalniczych? Takiemu procesowi podlega ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ ZARODKÓW.
   A materiały jakie rózne obrońce zygotki prezentują to foty pozabiegowe z oddziałów patologii ciąży, przedstawiające wyniki interwencji chirurgicznej w końcu drugiego a nawet w trzecim trymestrze ciąży!
   I za to należy się kara tak jak psu w schronisku micha!

  2. Rachu ciachu i po strachu kolego Skorpionie, co tam bajdurzenia bab jak skrobanka toć wszak zwykła antykoncepcja „inaczej”, przecież wyssanie 2 miesięcznego płodu jest dużo bardziej kulturalne niż wyciąganie go jakimiś szpikulcami…..
   1. 4. tydzień ciąży
   Zaczyna formować się serce – najpierw jest tylko pojedynczą małą rurką, zgiętą w kształcie litery S, ale w 22. dniu zaznaczają się w nim komory, które zaczynają się kurczyć. Mózg dzieli się na przodomózgowie, śródmózgowie i tyłomózgowie. Po obu stronach głowy powstają zalążki oczu i uszu. Embrion przypomina kijankę – ma zwinięty tułów i ogonek. Jego długość to 3–4 mm.
   2. 5. tydzień ciąży
   Płód bardzo szybko rośnie – na początku tego tygodnia ma 4–5 mm, a pod koniec 11–14 mm (od czubka głowy do pupy, czyli bez nóg – tak liczy się długość płodu do końca ciąży). Pojawiają się zawiązki kończyn (najpierw ramion, a później nóg), które wyglądają jak króciutkie płetwy. Dziecko ma już własny krwiobieg, w którym zaczyna krążyć krew.
   3. 6. tydzień ciąży
   W 6 tygodniu ciąży w obrębie zawiązków kończyn pojawiają się płytki dłoniowe, z których rozwiną się palce rąk i stóp. Serce zaczyna dzielić się na lewą i prawą komorę. Pojawiają się oskrzela – pierwotne drogi oddechowe. Powstają jelita, zaczyna działać trzustka. Na twarzy pojawiają się zaczątki nosa, oczu i ust.
   4. 7. tydzień ciąży
   Wyraźnie wydłużył się tułów i kończyny. Dłonie i stopy mają już palce (na razie połączone błoną), głowa staje się bardziej wyprostowana, zaczyna być widoczna szyja. Funkcjonują nerki, wątroba, układ pokarmowy i krwionośny. Całkowicie ukształtowany jest kościec, zbudowany początkowo z chrząstki. Różnicują się narządy rozrodcze – u chłopca pojawiają się zawiązki członka i jąder, a u dziewczynki – jajniki, ale nie można tego jeszcze zobaczyć podczas standardowego badania USG.
   5. 8. tydzień ciąży
   Gdy od zapłodnienia mija osiem tygodni, rozwinięta jest już większość układów i narządów. Embrion zaczyna przypominać człowieka – od tego momentu nazywamy go płodem. Mniejsze jest odtąd ryzyko wad wrodzonych, bo większość z nich powstaje do końca 8. tygodnia życia płodowego. Płód liczy już 3–4 cm (plus nóżki) i waży 5 g. Niektórzy badacze zanotowali w tym okresie pierwsze nieskoordynowane ruchy kończyn!
   6. 9. tydzień ciąży
   Na palcach dłoni zaczęły pojawiać się zawiązki paznokci, a pod zrośniętymi powiekami – tęczówki. Serce jest już w pełni ukształtowane. Powstały wszystkie narządy wewnętrzne, odtąd będą tylko rosnąć i dojrzewać. Oczy, które początkowo były po obu stronach głowy, przesuwają się do przodu. Są już powieki, ale pozostaną zamknięte aż do 25. tygodnia życia płodowego……..

   Więc jak cię szanuję kolego Skorpion to nie pitol mi o kulturalnym wysysaniu bo mnie mdli — jankescy gówniarze siędzący na pustyni w Newadzie i zabijający za pomocą dronów ludzi też robią to „humanitarnie i kulturalnie”………….
   To co powyżej to nie paplanina bab spod kruchty tylko czysta medycyna, nie ubieram się w szatki jedynego sprawiedliwego tylko doprowadza mnie do furii twierdzenie zwolenników skrobanki, że ów zabieg jest „cool” i nie zostawia żadnych, psychicznych oraz fizycznych blizn.
   Pozdrawiam.

  3. Ale…. gdzie rozmiary?? W pierwszym trymestrze całość osiąga wielkość… palca! I nie odróżnisz obrazowo od płodu królika!(rzecz jasna w odpowiednim stadium) Oczywiście medyk potrafi, ale przeciętny zjadacz chleba nie! Ba! ma nawet ogonek! I płetwy u stóp i tych ,,rączek”.
   Zatem łaskawie nie przepisuj mi tu podręcznika dla rozgarniętych inaczej drogi koleżko!
   A jak tak Cię boli legalna aborcja – to może najmij się za kanalarza i odławiaj to co samo wzięło i w kibel poleciało??? (sarkazm)

  4. 1.”Legalna aborcja” kolego Skorpion to poronienie i nie ono jest tematem.
   2. Czy „wielkość palca” ma jakiekolwiek znaczenie jeśli „skrobiemy?” Znaczy na „palca” jest spoko ale już na dwa palce problem?
   3. 6-8 tygodniowy płód przypomina człowieka i widzi to nawet „nie medyk”.
   4. Przepisane z normalnego podręcznika medycyny a nie z książki dla „rozgarniętych inaczej”.
   5. POPEŁNIŁEM TEN WPIS Z ZUPEŁNIE INNEGO POWODU NIŻ SUGERUJESZ!! Nie oceniam ludzi którzy dokonali aborcji ale wqrwia mnie ten nonszalancki ton prezentowany przez jej zwolenników — nic wielkiego, prosty zabieg, jedna z metod antykoncepcji, do przeżycia lub wreszcie jak zrobiła to jedna wściekła feminaziolka i wystąpiła na łamach bodajże Wyborczej w podkoszulce z napisem „ABORCJA JEST FAJNA”.
   Pozdrawiam.

  5. Kolego Zimiok, to jeszcze może zakazać kobietom i innych czynności wydalniczych? A za wysmarkanie się palić na stosie?
   A czemu sprawcom ciąż nie ucinać narzędzia sprawstwa?

  6. Ad. Nikt
   Nie powinienem koledze odpowiadać bo ktoś porównujący poród czy poronienie do „czynności wydalniczych” na to nie zasługuje ale pal licho, odpowiem — do ciąży trzeba dwojga i przed ruch.ankiem należy myśleć, normalny człowiek „przetrzymuje” swoje „narzędzia” seksualne w mózgu (a nie w kroku) więc ciężko byłoby „sprawcom” ciąż je obcinać.
   Jeżeli zatwardziali zwolennicy skrobanek uważają takowe za jedną z metod antykoncepcji to świadczy to o ich bezdennej głupocie, żyjemy w XXI wieku i metod zapobiegania ciąży jest od czorta i ciut,ciut, poza tym jeżeli ciąża tak ich „brzydzi” to zawsze można się WYSTERYLIZOWAĆ i mieć święty spokój.
   Powtórzę — antykoncepcja i myślenie PRZED!!!!!! Aborcja zawsze zostawia ślad w psychice — oczywiście u normalnych, empatycznych ludzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Portal Strajk rozpoczął współpracę z portalem „Fakty i Analizy”

Miło nam poinformować, że Portal Strajk z początkiem grudnia rozpoczął stałą współpracę z …