Konserwatywni prawnicy z Ordo Iuris mogą triumfować. Ich petycję skierowaną do najważniejszych osób w państwie podpisały rzesze internautów. Z radością donosi o tym katolicki portal pch24.pl.

fot. facebook.com
fot. facebook.com

Wstępne szacunki ilości podpisów dają konserwatystom powody do zadowolenia. Na Bodnara uwzięli się po interwencji w sprawie drukarni, która odmówiła realizacji zamówienia na ulotki, zleconej przez fundację wspierającą osoby LGBT. Właśnie tego stowarzyszeni wokół Ordo Iuris nie mogą Bodnarowi wybaczyć – „promowania homoseksualizmu”.

Adamowi Bodnarowi rzeczywiście walka z polską homofobią leży na sercu szczególnie i rzecznik wykorzystuje każdą okazję, żeby walczyć z jej przejawami – podejmował np. interwencje w urzędach stanu cywilnego, które nie chciały wydawać zaświadczeń o zdolności do zawarcia małżeństwa osobom, które zamierzały zawrzeć związki jednopłciowe. Bodnar wsparł również działaczy LGBT, którzy wyrokiem sądu zmuszeni zostali do przeproszenia konserwatywnego naukowca dr. Paula Camerona – „badacza zachowań homoseksualnych”. To według prawicy jego największe grzechy – jego odwołania chce również ONR, na forum rebelya.pl aż roi się od wpisów nawołujących do podpisania petycji i odwołania RPO.

Czytamy w niej: „Wszystkie te działania dowodzą, że stronnicze zaangażowanie Rzecznika na rzecz ideologii LGBT prowadzi do naruszenia konstytucyjnych wolności i praw zwykłych ludzi. Dlatego zwracamy się o zdecydowaną reakcję do Sejmu i Senatu RP, uprawnionych do odwołania Rzecznika sprzeniewierzającego się złożonemu ślubowaniu i godności urzędu. Polacy potrzebują Rzecznika Praw Obywatelskich, który nie będzie żołnierzem radykalnych ideologii, ale obrońcą praw wszystkich obywateli. (…) o nie pierwszy raz, gdy Adam Bodnar sprzeniewierza się złożonemu ślubowaniu. W ciągu jednego roku urzędowania wielokrotnie dał się poznać jako stronniczy urzędnik stawiający ideologiczne postulaty grup LGBT ponad konstytucyjnymi gwarancjami naszych praw. Chociaż zgodnie z prawem powinien bronić wolności gospodarczej, wolności sumienia, słowa, myśli i wolności badań naukowych, w kolejnych sytuacjach angażuje autorytet swojego urzędu, by je ograniczać. Niezmiennie występuje też przeciwko tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Popieram petycję ZA RPO, ale Strajk.eu jest „cienki w uszach”. Należy bigoty krzyżami zatłuką!
    Ku przestrodze!

  2. co za problem? Niech Strajk zorganizuje akcję zbierania podpisów za Bodnarem. Będzie znacznie więcej niż te nędzne 17 tys.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Rekonstrukcja rządu: w dobie kryzysu resort pracy trafi w ręce neoliberałów z Porozumienia. Powrót Gowina?

Po podpisaniu nowej umowy koalicyjnej PiS może przystąpić do prawdziwej rekonstrukcji rząd…