Nie żywię szczególnie ciepłych uczuć dla tego gościa, który wymyślił twierdzenie „Obyś żył w ciekawych czasach” i kazał je rozumieć jako przekleństwo. Chińczyk, zdaje się. Że też wielka chińska kultura akurat na Polskę musiała opuścić akurat to zdanie. Nikt wszak nie zaprzeczy, że żyjemy tutaj w ciekawych czasach. Jako dziennikarze powinniśmy w Strajk.eu być zadowoleni. Ale to ciekawość chora – ciągłe odpowiadanie na pytania, na które powinno się odpowiadać rzadko lub wcale.

Jaka część systemu sprawiedliwości dzisiaj zostanie zdemolowana?

Czy i kiedy przyjdą po Ciebie, po twoich kolegów z partii albo organizacji czy po prostu zaczną sadzać niewinnych jak popadnie, żeby tylko ludzi zastraszyć?

Jutro,  czy może pojutrze wybuchnie wojna, tylko dlatego, że język ministra odpowiedzialnego za armię żyje własnym, niezależnym od mózgu życiem?

Co w najbliższym czasie uznane zostanie za symbol komunizmu i dlaczego będzie to jakiś kompletnie odjechany szczegół, za którym zaczną się uganiać rzesze oszalałych urzędników lokalnego i centralnego szczebla?

Jaka część historii zostanie opowiedziana przez IPN w sposób urągający prawdzie i, co gorsza, logice oraz ludzkiej pamięci?

I tak, mać ich w tę i nazad, codziennie. Człowiek, niechby nawet dziennikarz, nie może żyć w takiej rzeczywistości bez dnia odpoczynku. Na szczęście mamy chwile wytchnienia.

Interesowało Prosiaczka nie tylko to, czy Słoń przychodzi, kiedy na niego gwizdnąć, ale JAK przychodzi. O, to ciekawsze pytanie, a i odpowiedź warta zachodu. Wiadomo bowiem, że neoliberalny kapitalizm odchodzi, a nas i naszych czytelników powinna przede wszystkim interesować odpowiedź na pytanie JAK odchodzi. Wiemy na razie tylko tyle, że zdychając, gotów jest pociągnąć za sobą w otchłań cały świat. Obserwujemy jego konanie, informując naszych czytelników o zjawiskach i faktach, których media głównego nurtu nie zauważają.

Życzymy sobie i naszym czytelnikom, by nadchodzący 2018 rok dał więcej szans na poszukiwanie i znajdowanie odpowiedzi na pytania naprawdę istotne dla społeczeństwa, a nie drugorzędne i kompromitujące nas w oczach świata.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. ??????
  Dla tak neorewolucyjnego czy pseudorewolucyjnego portalu te pytania, a raczej niepokoje. brzmią głupio, albo fałszywie.
  przecież im gorzej, tym lepiej, prawda?
  Demolują system sprawiedliwości – ale to przecież byrżujsko-liberalna sprawiedliwość i sądy, czego tu żałować?
  Wojna??? No i co – to przecież matka rewolucji, poczytajcie sobie swoich bolszewickich klasyków.
  Oczywiście chyba że jako hipsterscy bolszewicy z XXI wieku uważacie że rewolucję można przeprowadzić na Twitterze :D

 2. Z braku argumentów – choć postraszyć można.
  A o ,,systemie” sprawiedliwości – to bym tak ostrożniej sie wypowiadał…
  Jak narazie nie udało sie wykryć i posadzić nikogo a ów broniony jak niepodległość TK ułatwił jedynie życie malwersantom swoimi orzeczeniami zabraniając karania krętaczy finansowych z KK.
  No i lawina ruszyła!

 3. Wiadomo jak skończył wujek Adolf. I co zrobił zanim skończył. A jak skończy wsiowy hiterek? Ale za głupi jest, by skończyć w podobnym stylu.

 4. P.Macieju po chorych psychicznie politykach można wszystkiego się spodziewać , odpowiedzi na pytania zawsze znajdziemy lecz najważniejsza jest jakie to będą odpowiedzi , niestety nie będą one dobre dla obywateli , pozdrawiam

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Jak wygrywaliśmy wojnę hybrydową

Musieliśmy trzymać ich pod gołym niebem, bo tego wymagała nasza racja stanu. Narazilibyśmy…