Przedstawicielka lewicy Barbara Nowacka w objęciach z reprezentantem neoliberałów Ryszardem Petru są dramatycznym symbolem tej manifestacji.

www.facebook.com/photo.
www.facebook.com/photo.

W wielu miastach Polski odbywają się demonstracje w obronie demokracji, niezależności Trybunału Konstytucyjnego i przeciwko psuciu państwa przez Prawo i Sprawiedliwość. Organizatorem zgromadzenia jest Komitet Obrony Demokracji. Ryszard Petru, szef neoliberalnej partii .Nowoczesna, wygłosił przemówienie, w którym wieszczył, że to może być ostatnia legalna demonstracja. Wzywał do pokazywania flag narodowych i unijnych.

Tłum wznosił okrzyki „Tu jest Polska!”, „Nie pozwolimy!”, „Andrzej Duda oddaj dyplom!”, „Obronimy Kosntytucję!”

Petru mówił, że nie KOD chce dzielić Polski na dwie części, jak Jarosław Kaczyński. Zwolennik neoliberalnych antypracowniczych rozwiązań w gospodarce deklarował, że chce budować Polskę dobrobytu.

Liczne manifestacje w wielu polskich miastach środowiska związane z PO i .Nowoczesną, jak się wydaje, odbierają jako wyraz poparcia wyborców, nie rozumiejąc, że czym innym jest protest społeczny przeciwko łamaniu prawa przez Prawo i Sprawiedliwość, a czym innym zgoda na praktyki, którym hołdowały środowiska Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej i przez które przegrały ostatnie wybory.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. imprę tzn. „KOD” i manifestację zorganizowały tzw. GONGO – Government Organized Non-Govermental Organizations – ŻYJĄCE z naszych podatków. A głównym zasobem tych GONGO jest tzw. „prekariat” (wg Wosia – nieudacznicy). Natomiast całością „zarządza” Sierakowiak (czyli Sierakowski z „Krytyka Polityczna” movement’ jak się przedstawia go w zachodnich MainStreamMedia: The projectsyndicate, The Guardian) za to „z cienia” bo przecież przygotowania trwały nie od wczoraj, czy od tygodnia czy miesięcy. Michnik i całe towarzycho (jak mi koleś z Warsiawy wytłumaczył, pokolenie „puławian” czyli „trockistów”) – teraz „nawrócone” znowu na „lewicowość” – pozostaję w cieniu, bo wiedzą, że „po cholerę się narażać”, niech się inni wyrzynają bo w razie czego zawsze pozostaje możliwość nazwania kogoś „faszystą”, „nacjonalistą”, „ksenofobem” a w ostateczności „populistą” czy nawet „antysemitą’.
  Najbardziej śmieszą mnie – bo już przestałem się złościć (po cholerę tracić zdrowie)
  – śmieszność całego towarzycha (Nowacka obok Petru), Urban po swoim coming out staje w jednej linii z tymi, co naraz kochają „naród”, „solidarność”, „nie chcą kalifatu”???, bronią DEMOKRACJI (jak żyję a żyję bardzo długo to między Bugiem a Odrą zawsze była „demokracja”),
  – jak retoryka używana w trakcie „najlepsze 25 lecie” w historii Polski
  – jakoś się nie za bardzo może to towarzycho zdecydować: czy bawimy się w „państwo” czy w „globalizację” (dzisiaj widzimy, że trzeba się zdecydować „albo-albo”)
  – ZERO refleksji na tym, że gdyby wszystko było NORMALNIE czyli PORZĄDNIE-RACJONALNIE-KOMPETENTNIE a nade wszystko TRANSPARENTNIE po 1989 zmajstrowane to nie byłoby tematu,
  – ZERO refleksji nad stanem „państwa” – prywata jak za najlepszych czasów a szczytem wszystkiego jak 'dziennikarze’ mediów prywatnych bronią mediów „publicznych” (jakby kretyni nie słyszeli o awanturze w USA bo Chinole chcą przejąć jakąś sieć stacji RADIOWYCH a także o przewale jaki amerykański FCC szykuje w odniesieniu do amerykańskich „mediów publicznych” – a chodzi o to aby to tak „sprywatyzować” aby płacili podatnicy amerykańscy. Nie da się? Jasne że się da a najśmieszniejsze to to, że to syć to koncept……Georga Soros (oczywiście, że nie bezpośrednio, od tego są ichnie „niezależne organizacje”. A jeszcze śmieszniejsze to to, że ten sam koncept jest realizowany w RPjakiśtamnumer i NIE przed coming-outem Urbana opisało cały knif, rolę Siwca (czytaj Kwacha) a z czego się potem „urodziła” afera Rywina (a ten ciągle „morda w kubeł”, ani mru mru; tylko całkiem niedawno Jakubowska coś niecoś napomknęła w telewizorni),
  – ZERO refleksji nad …………i tak można bez końca cytować (ja się posługuję zasobem z NIE – WYŁĄCZNIE – bo przed coming-outem Urbana to NIE najwięcej podawało faktów, informacji jakie mogły służyć KAŻDEJ opozycji do sformuławania programu wyborczego).
  Coming-out Urbana: całkiem niedawno, po wygranej Pisiorów, Urban oznajmił, że „nietrafnie” bronił osiągnięć PRLu w porównaniu z sukcesami „post1989” czym sprawił, że część dziennikarzy NIE – RZETELNYCH dziennikarzy, wyszła za głupków. Trudno, jego przekazior, wolno mu wszystko a to, że z punktu widzenia estetyki to co pisze teraz to CZYSTE CHAMSTWO, POGARDA to już inna sprawa.

 2. Nie jestem fanem PIS ale oglądając zdjęcia i filmy z tego niby 50 tysięcznego protesty miałem odruch wymiotny. Petru, Kalisz, Nowacka, Schetyna, Neumann, Frasyniuk, Gronkiewicz-Waltz nawet Giertych broniący demokracji to szczyt cynizmu i manipulacji. Komediodramat dobijający zenitu. Politykom wydaje się że większość społeczeństwa to idioci niesięgający pamięcią dalej niż na pół roku wstecz? Opozycja zachowuje się jak rozpieszczony bachor działając na zasadzie będzie tak jak my chcemy albo wcale. Jeżeli ktoś dąży do wojny Polsko-Polskiej to proszę bardzo ale uprzedzam że gdy wreszcie uda się rozzłościć elektorat PIS to właśnie oni będą ustawiać „nas” do pionu. PO otwarcie przyznało że podczas poprzedniego wyboru sędziów popełniło „błąd” niezgodny z konstytucją i nie wykonała 49 orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego więc pytam wtf? Zachęcali ludzi do protestu i uzbierali tak nieliczną grupę? Ośmielę się powiedzieć że nie była to ostatnia „wolna” demonstracja ale ostatnia inspirowana demonstracja. ACTA udowodniła że społeczeństwo obywatelskie ma się dobrze i potrafi działać – w porównaniu KOD jako oddolna inicjatywa to dno i sto kilo mułu. Obrażanie wyborców PIS to nic innego jak plucie na demokrację. Jeśli ludzie będą czuli się zagrożeni to Polska i Polacy sobie poradzą bez potrzeby codziennych artykułów w Niemieckiej prasie i interwencji PO w Parlamencie Europejskim. Ci co chcą w tym momencie walczyć o „demokracje” rękami obywateli prędzej czy później polegną pod ich naporem. PIS nie uzyskał władzy w wyniku manipulacji ani fałszerstw wyborczych więc najzwyczajniej ma mandat społeczny do rządzenia z którego będzie rozliczony za cztery lata jak każda poprzednia władza. Żeby ruszać na barykady w obronie obecnego TK trzeba być naprawdę niespełna rozumu. „Opozycji” wydaje się że jest silna a brakuje naprawdę kropli która przechyli szalę żeby społeczeństwo zmiotło ją w niebyt. Ja jestem już na etapie że mówię dość – wróg mojego wroga nie jest moim przyjacielem a działania cynicznie inspirowane to nie moje działania. Demokracja ma się świetnie bo ja jako obywatel od wyborów nie odczułem żadnych zmian i nadal mam możliwości żeby rozliczyć obecną władze za cztery lata.

  1. I czego kłamiesz apardaczyku pisowski. To non stop pis wojuje o cenzurę mediów, kultury, internetu i te twoje ACTA też poparli, dopiero jak na ulicę wyszli ludzie to chcieli wejść w to i wykorzystać partynie.
   Parę dni temu Kaczyński wygraża polakom tak samo jak Cyrankiewicz, non stop wyzywani są ludzie że nie są polakami prawdziwymi, bo nie oddają czci Generałowi Kaczyńskiemu. Jego atak na trybunał jest próbą obalenia demokracji by władzę mieć absolutną i sądy, media itd… na swoje skinienie i propagandę. Ludzie wyszli bo tego kołtuństwa, tej obłudy, tego zakłamania, tego bolszewickiego bezprawia mają dość do wyrzygania, znikneły podziały bo nam wraca straszny PRL.

 3. Głupim ze wsi Zomo sprało nieźle mózgi bo PIS TO KOMUNIZM i polacy przeciwko tym śmieciom, sprzedawczykom, bezprawiu bolszewickiemu ruszyli ponownie. Nawet słowo leming pochodzi od niebieskiego ptaka, gdzie ORMO podpuszone przez PRL latało z pałami za studentami nazywanymi niebieskimi prakami, protestującymi przeciw Komunie.
  Osobiście mam nadzieję że teraz się Pisiora-komucha powiesi, a jak w 89r. , bo PRL znowu wróci i jego kutasolizy jeśli znowu odpuszczą polacy.

  1. @glob podejrzewam że „GŁUPI ZE WSI” – to cie robił. To własnie taki sposób postrzegania wyborców drugiej strony dowodzi „naszego” cynizmu i zakłamania. Demokracja jest dobra kiedy idzie po naszej myśli w przeciwnym wypadku trzeba stawać okoniem? Gdzie tu miejsce na szacunek, poszanowanie wartości i dialog. Takim językiem to można tylko kible szorować.

  2. Wy Benederku to tu robicie za Ormowca, atakującego Polaków, przez nakładanie propagandy do głowy, przez byłych PzPRowców. Obecnie Pis.
   Leming to ten wykształcony a ciemnotą się manipuluje, a nie ludźmi wykształconymi. Partia lubi tych ciemnych a nie lubi tych z wiedzą, tym sposobem takie ataki na wolne media, kulturę, na inteligencje. Bo leming nie kupi propagandy PZPR, a wam może dostarczyć prawdy. Bo Leming ma wiedzę o komuchach, a to co się dzieje jest kserokopią powrotu dyktatury PRL z księżmi którzy w większości byli współpracownikami SB. Nie dziwi ciebie że za przekrętami kleru stoją byli SBcy, a kościół boi się panicznie lustracji??

 4. Śmiać się, czy płakać nad tym ostatecznym dowodem na sprostytuowanie się tzw „lewicy”. Tenże KOD zorganizowany przez Petru i PO to zupełnie to samo, jakby księża z nieświętym biskupem Wesołowskim, sławetnym proboszczem z Tylawy, ks. Gilem i wieloma innymi duchownymi o specyficznych potrzebach i hobby stworzyli Komitet Obrony Dzieci Przed Molestowaniem! I zaprosili was do udziału w marszu protestacyjnym, bo np. jakiś nauczyciel o zgrozo zgwałcił dziecko! I co? Poszlibyście? A wasza Basia kochana czule ściskałaby się z takim księdzem-hobbystą? Jak widać, poszlibyście… bo bieda w oczy zagląda, a tu hojne dotacje dają…

  1. Bardzo dobre podsumowanie. Wystarczy przeczytać biografie osób piszących teksty na tutejszym portalu Strajk.eu. Sami absolwenci różnych ogi, którzy tak naprawdę nie mają żadnych pożytecznych dla społeczeństwa umiejętności, i w życiu nie ubrudzili sobie rączek ciężką pracą. Za to potrafią dobrze manipulować umysłami!!! Komuniści, a do nich się zaliczam, już dawno temu stwierdzili iż tzw. socjaliści to zdrajcy klasy robotniczej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Białoruś chce pozostać mostem do Unii Europejskiej

Aleksander Łukaszenko na spotkaniu białoruskiego rządu i przedsiębiorców zdecydowanie opow…