W sobotę 9 czerwca o 15.00 wystartuje największy warszawski event LGBT. Parada Równości otrzymała list poparcia od polityków i ambasadorów z 52 krajów. Podpisali go także przedstawiciele Komisji Europejskiej, OBWE i ONZ.

„Ten tęczowy dzień zaczniemy już o godzinie 12:00, kiedy to pod Pałacem Kultury i Nauki stanie Miasteczko Równości. Jest to kolorowy piknik, podczas którego będą miały okazję zaprezentować się wszelkie organizacje pozarządowe i nasi partnerzy. Będziecie mogli najeść się smakołyków w strefie gastronomicznej, wrzucić na luz w strefie chilloutu lub porozmawiać przy stoiskach z przedstawicielami organizacji pozarządowych, działającymi w obszarze grup mniejszościowych” – piszą organizatorzy.

„Około godziny 15:00 ruszy przemarsz.  Szerokimi ulicami Warszawy przejadą platformy pełne radości, muzyki i różnych atrakcji”.

Parada jest kulminacyjnym wydarzeniem poprzedzającego ją Tygodnia Równości. W Komitecie Honorowym Parady zasiadły osoby, które przyczyniły się do wzrostu szacunku dla mniejszości w Polsce politycy i polityczki, a także aktywiści i znane publicystki – między innymi Agnieszka Holland, Monika Płatek, Magdalena Środa, Krystian Legierski, Jan Hartman, Justyna Samolińska, Katarzyna Paprota, Katarzyna Babis, Wanda Nowicka, Sylwia Chutnik, Katarzyna Piekarska, Piotr Pacewicz, ks. Krzysztof Charamsa.

W tym roku Parada zdobyła rekordowe poparcie polityków i dyplomatów z całego świata. List poparcia podpisali przedstawiciele m.in. USA, Szwecji, Holandii, Meksyku. Za prawami LGBT w Polsce opowiedzieli się przedstawiciele ONZ, OBWE, Komisji Europejskiej i Wspólnoty Demokracji. Natomiast warszawski ratusz, jak zwykle – odmówił patronatu.

„Chcemy wyrazić nasze poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają środowisko gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych (LGBTI) oraz innych społeczności w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami. Szacunek dla fundamentalnych praw zawartych w zobowiązaniach OBWE oraz obowiązkach i standardach Rady Europy i Unii Europejskiej jako wspólnot praw i wartości, zobowiązuje rządy do ochrony wszystkich swoich obywateli przed przemocą i dyskryminacją oraz do zapewnienia im równych szans” – piszą w swoim liście.

Szczegółowe informacje na temat programu wydarzenia można znaleźć tutaj. Na strajk.eu wkrótce relacja z Parady.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. myślę ze będzie dobra zabawa , marsz równości ubarwi Warszawę będzie pięknie kolorowo , zapomnimy o podziałach chociaż na ten czas znów Ulicami Warszawy przejedzie kolorowy autobus:-)) będzie super

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Kuc z Konfederacji przyznaje, że łamie prawo, chwali umowy śmieciowe i domaga się likwidacji Państwowej Inspekcji Pracy

Sławomir Mentzen jest żywym potwierdzeniem, że krzywda, jaką wyrządził w ubiegłej dekadzie…