Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM) podała, że na Morzu Śródziemnym zatonęła łódź, na której mogło być ponad 100 osób – głównie Pakistańczycy.

Migranci z Pakistanu zwykle usiłują dostać się do krajów Unii Europejskiej przez Libię. Przemytniczy biznes hula tam jak złoto, bo władze nie mają kontroli nad większością terenów.

W ostatnim czasie odnotowano wzrost liczby uciekinierów nielegalnie przekraczających granice właśnie z Pakistanu. Łódź, która zatonęła, miała przybić do włoskiego wybrzeża. Udało się ocalić trzech rozbitków, na brzeg woda wyrzuciła 10 ciał – ośmiu Pakistańczyków i dwóch Libijczyków. Pozostałych pochłonęło morze.

– Uratowani przekazali nam, że na pokładzie znajdowało się około 90 osób, ale cały czas weryfikujemy liczbę osób, które straciły życie – powiedziała rzeczniczka IOM Olivia Headon.
W styczniu do Włoch dotarło 240 Pakistańczyków. Jest to w tym roku trzecia najliczniej reprezentowana narodowość. Jeszcze w 2017 roku Pakistańczycy byli pod tym względem na 13 miejscu. Olivia Headon uważa jednak, że realnie jest ich o wiele więcej niż podają oficjalne statystyki.

ONZ szacuje, że od początku tego roku do Europy przypłynęło w sumie 6,5 tysiąca osób. W styczniu w Morzu Śródziemnym utonęło 246 osób. W zeszłym roku do samych tylko Włoch dotarło 120 tysięcy migrantów, zaś rok wcześniej, w 2016 – 180 tysięcy. W 2017 w morzu utonęło 2,8 tys.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Biedne kraje nie dostają szczepionek – bogaty Zachód nie zdał egzaminu z człowieczeństwa

Wydawało się, że ludzkość postawiona wobec światowego zagrożenia powinna przejawić choćby …