Konsekwencja Przemysława Czarnka, by przekształcić Polskę w kraj katotalibanu doprawdy imponuje. Wysokimi odznaczeniami, które zazwyczaj otrzymują zasłużeni pedagodzy, odznaczono małżeństwo, które wydało miliony na antyaborcyjną i antyrozwodową kampanię.

Jak oceniają media, Katarzyna i Mateusz Kłoskowie wydali na oplakatowanie całej Polski niemal 5,5 miliona złotych ze swoich prywatnych pieniędzy. Plakaty przedstawiały części ciała płodów w wieku np. 11 tygodni (kiedy są niezdolne do samodzielnego życia) z napisem „Mam 11 tygodni”, albo z napisem „Mam 5 miesięcy” (najwcześniej urodzone dziecko na świecie miało 21 tygodni). Na innych widniał rysunek ludzkiego płodu wpisany w serce, z napisem „Jestem zależny. Ufam tobie”.

W ramach tej samej kampanii w polskich miastach i miasteczkach rozwieszono także plakaty antyrozwodowe ze sloganem „Kochajcie się, Mamo i Tato” i raczej nie chodziło o zachętę do uprawiania seksu. Kampania państwa Kłosków była formą odpowiedzi na masowe protesty kobiet w całej Polsce po wyroku TK w praktyce zakazującego przerywania ciąży, gdy płód ma wady letalne.

Małżeństwo Kłosków z rąk ministra Przemysława Czarnka otrzymało Medale Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczenie to przyznaje się za „szczególne zasługi dla oświaty i wychowania”. Minister Czarnek podkreślił, że akcja małżeństwa Kłosków miała „niezwykle pozytywny, piękny przekaz”.

Ale to nie jedyny państwowy urzędnik, zachwycony akcją Kłosków przeciwstawiającą się aborcji i rozwodom, nawet, gdy w rodzinie występuje przemoc lub gdy małżonkowie się nienawidzą.

Odznakę Honorową wręczył im Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka, wybrany głosami prawicy i skrajnej prawicy. Rzecznik, który wsławił się twierdzeniem że zapłodnienie in vitro jest „niegodziwe”. Pawlak, wręczając swoje odznaczenie Kłoskom powiedział że ich akcja przypomniała, iż „”tysiące plakatów z dzieciątkiem w sercu pokazały i przypomniały całej Polsce, że życie zaczyna się od poczęcia”. Dodał też, że ich akcja uczyniła z nich prawdziwych obrońców godności dzieci.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Przeciwko umorzeniu śledztwa w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej

Kilkaset osób demonstrowało 9 listopada w Warszawie pod Ministerstwem Sprawiedliwości w zw…