Za Piotrem Kaszubskim, 23-latkiem, który dorobił się potężnej fortuny na sprzedaży przez internet kosmetyków i suplementów, policja wysłała list gończy.

facebook.com/Piotr Kaszubski
facebook.com/Piotr Kaszubski

Kilka tygodni temu zastanawialiśmy się na łamach portalu, czy „najmłodszy polski milioner” trafi za kratki – ujawniono bowiem, że preparaty, które sprzedawał, są szkodliwe, a rekomendacje rzekomych ekspertów, które przedstawiał – to fikcja. W 2013 okazało się, że preparat do wybielania zębów White Time zawiera trującą substancję – nadtlenek karbamidu. Prócz tego firmie Kaszubskiego udowodniono dokonanie szeregu wyłudzeń, jak również wyzyskiwanie pracowników zatrudnionych w jego call center. Wygląda na to, że młody „biznesmen” odpowie w końcu przed wymiarem sprawiedliwości za liczne oszustwa. Wcześniej poszukiwała go już bowiem brytyjska agencja zajmująca się ściganiem przestępstw handlowych – Action Fraud.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystosowała dziś list gończy za Piotrem Kaszubskim. „Funkcjonariusze zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy znają miejsce pobytu poszukiwanego o kontakt pod numerem telefonu 22 603 11 28, 22 603 11 55 lub z najbliższą jednostką Policji. Informacje można także przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: mokotow@policja.waw.pl. Policjanci jednocześnie zapewniają o utrzymaniu tajemnicy, co do osoby informującej (zgodnie z art. 280 § 2 kpk )” – możemy przeczytać w komunikacie, jaki wystosowała stołeczna policja.

Kaszubskiemu grozi nawet 8 lat więzienia. Na Facebooku znalazł się jego bezczelny komunikat o tym, że policja na swojej stronie internetowej umieściła jego zdjęcie, na którym wyszedł niekorzystnie.

[crp]
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Białoruś chce pozostać mostem do Unii Europejskiej

Aleksander Łukaszenko na spotkaniu białoruskiego rządu i przedsiębiorców zdecydowanie opow…