Zdjęcie Bojana Stanisławskiego

Od wczesnych godzin przedpołudniowych z dużym uporem i precyzją stronię od polskich mediów, zwłaszcza społecznościowych, które pasą się zamachami w Brukseli. W związku z nader ograniczonym kontaktem z polskojęzyczną przestrzenią publiczną nie wiem też, czy KOD zdążył już ogłosić, czy i w jaki sposób TVP zmanipulowała relacje z Brukseli oraz czy Macierewicz nie ogłosił już czasem miastu i światu, że wybuchy te spreparował sam Putin (jako i te we wiadomym samolocie), aby odwrócić uwagę świata od wyroku, jaki jego totalitarne państwo wydało dziś na pewną  ukraińską aktywistkę patriotyczną. Wiem jednak co innego i niniejszym się tą wiedzą uprzejmie dzielę.

Szanowne Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy, niezależnie od tego, czy w dniu dzisiejszym Wy także postanowiliście nie uruchamiać polskich mediów, by nie musieć wietrzyć później godzinami tego smogu, kwestia wzbierającej fali terroryzmu w Europie z pewnością, choć przez chwilę, zastanowiła Was.

W związku z tym, zanim odpowiedzi na nasuwające się naturalnie pytania i wątpliwości podsuną Wam obłąkani ludzie uchodzący w naszym czarownym kraju za ekspertów, pozwólcie, że wygłoszę krótką receptę na temat zapobiegania terroryzmowi.

Po pierwsze, przyjmować uchodźców. Masowo! Od tego trzeba zacząć. Wszyscy uchodźcy z krajów, które tzw. Zachód zdewastował w ciągu ostatnich 15 lat w imię obłędu zwanego „wojną z terroryzmem” mają natychmiast znaleźć kwaterunek, pracę i wszelką niezbędną opiekę w krajach Europy i Ameryki. Także w Polsce. Polska jest tak samo odpowiedzialna za ludobójstwo w Afganistanie i na Bliskim Wschodzie jak USA. No, dobra. Trochę mniej, ale to takie rozważania jak przy tym ilu Żydów wymordowało AK na Podlasiu, ilu NSZ, ilu „sąsiedzi” z tej czy innej wioski, a ilu zamęczyli, zagazowali lub rozstrzelali naziści. Tak czy inaczej – wszyscy muszą zostać właściwie przyjęci i oficjalnie po wielokroć przepraszani (a nie tylko raz, jak za Jedwabne). Przydałby się pomnik Nieznanego Uchodźcy.

Po drugie, przestać bombardować, „z armat walić, grabić, truć i palić”. Wycofać wszystkie kontyngenty wojskowe i policyjne oraz armie najemników typu Blackwater, przestać finansować tzw. Państwo Islamskie i tzw. „umiarkowaną” syryjską opozycję. Przestać dawać łapówki tureckim władzom, nie sprzedawać broni Arabii Saudyjskiej, zostawić w spokoju pola naftowe, nie latać dronami po regionie i nie ostrzeliwać domów weselnych (zwłaszcza podczas trwających tam uroczystości). Nie instalować marionetkowych, skorumpowanych, kompradorskich reżimów; nie czynić biedy i krzywdy.

Po trzecie, zrobić ogólnoeuropejski i panamerykański rajd na skrajną prawicę. Wszystkie czasopisma, strony www, nieformalne grupki i grupeczki, neonazistowskie gangi, kibolstwo, libertartiańską hołotę, dżihad ultrakatolicki i w ogóle całą tę prawicową chuliganerię, która ryczy w mediach i na ulicach niczym hitlerowskie Sturmabteilung zrepresjonować raz, a dobrze. Bez przemocy, ma się rozumieć. Tylko szybkie i stanowcze przypomnienie poparte stawiennictwem osobistym funkcjonariuszy stosownych struktur, że w Polsce obowiązują prawa człowieka i że państwo będzie egzekwowało ich przestrzeganie z pełną mocą. Osobom, które pytają, czy nie należało już dawno zbombardować Molenbeeku odpowiadać proporcjonalnymi karami finansowymi i eksmisją z przestrzeni publicznej.

Innej drogi nie ma. Po dzisiejszych zamachach w Brukseli czekają nas godziny łopatologicznej propagandy, w której „eksperci ds. bezpieczeństwa” będą przekonywali Was, iż musimy znów zrezygnować z jakichś tam swobód i praw, aby chronić nasze wspólne bezpieczeństwo. Nie dajcie się nabrać na tę bazarową, demagogiczną gadkę. Terroryzmu nie da się zwalczyć w ten sposób. W ogóle nie da się go zwalczyć, ponieważ żadna spec-służba, nawet gdy będziemy już żyli w totalnym Matrixie, nie będzie w stanie wyśledzić każdego jednego obywatela, który dogada się drugim, trzecim i piątym aby kogoś zabić czy coś wysadzić. Nawet w ZSRR mieliśmy do czynienia z aktami terroru, a państwo to akurat w rankingach swobód obywatelskich czy demokracji nie przodowało.

Wojna z terroryzmem („war on terror”), jankeski humbug, podobnie jak wojna z narkotykami („war on drugs”) przyniosły efekt dokładnie odwrotny do deklarowanego, tj. drastyczny wzrost terroryzmu i kryminalnego obrotu narkotykami. Proponuję, zgodnie z tą logiką, ogłosić wojnę z godną, łatwo dostępną pracą, wojnę z wysokimi wynagrodzeniami i wojnę z majętnością. Jeśli powierzyć kierowniczą rolę w tej misji ekipie znad Potomaku, mielibyśmy szansę zakosztować zaiste dobrego życia, bez wojen i terroru.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Jakie to piękne i wzruszające. Czekam na równie wzruszającą informacje, o przyjęciu pod własny dach i na wlasny koszt maleńkiej rodziny uchodźców z malutkimi dziećmi i kolejne reportaże o wprowadzaniu tej rodziny w życie w nowym i egzotycznym dla nich kraju. Mam nadzieje, że takie grono zacnych ludzi rychło powiększy się, choćby o znanego RPO, patronującego przyjmowaniu uchodźców. To jest najlepsza droga. Życzę powodzenia i moralnie wspieram.

 2. Ja tam zapiszę sobie tekst Benedeka, bo jest on warty uwagi i nadaje się do w kilku miejscach do cytowania. Zresztą tekst Bojana też sobie zapiszę, ale z innych powodów.

 3. Rozumiesz coś takiego jak sarkazm? Poza tym, jak wielu mylisz skutek z przyczyną. To nie zasługa lewicy, tym bardziej tutejszej „gówniarzerii”, że mamy w Europie ludzkie tsunami.
  Jesteś taki dojrzały? A gdzie byłeś, kiedy Kwaśniewski wmieszał nas w całą tę awanturę? Gdzie byłeś, jak dziennikarze przez kilkanaście lat uprawiali islamofobię – typową retorykę wojenną?
  Jeżeli za punkt wyjścia przyjąć „nie uuuuuda się, na peeeewno się nie uda”, to lepiej zamknąć sklepik.
  Nie ma innego wyjścia, tylko zacząć choć próbować wymusić zmianę prowadzonej polityki.
  Widzę, że nareszcie lewica zaczyna rozumieć, czym jest walka. Dość mam natomiast ugładzonej żakowszczyzny, czy szumielewiczyzny i całego tego asekuranctwa. Bo z pierdołami się nie rozmawia, pierdoły się ignoruje.

 4. Głupie to bo mamy cztery potężne totalitaryzmy faszyzm, komunizm, katolicyzm, islam. Tak więc nic nie da zaprzestanie walczyć z islamem, bo jak każdy totalitatryzm, będzie chciał przerobić ludzi na swoją jedyną prawdę. Ja bym im podesłał Atomówkę, mniej ludzi by zgineło, bo w tej wojence konwencjonalnej zginie tak naprawdę więcej. A Atom to prawdziwa broń pokoju, jak walneli na Hiroszymę i Nagasakę to Atomówka nagle uspokoiła dokładnie wszystkich, właściwie dzięki atomówce mamy pokój.

 5. Lej czyli Andy – trolling level hard. Print screan i na wystawę . Grubo. W swojej kategorii brawo.

 6. Chciałoby się powiedzieć: „ciszej tam nad tą trumną!” ale do tego Pan Stanisławski musiałby mieć trochę wrażliwości.

  1. Tyle co ty miałeś gdy wysadzono rosyjski samolot?

  1. Ludzie , nie wiem co ten głąb tam zlinkował ale na pewno coś durnego , żeby nie było że nikt nie ostrzegał.

 7. „zrobić ogólnoeuropejski i panamerykański rajd na skrajną prawicę. Wszystkie czasopisma, strony www, nieformalne grupki i grupeczki, neonazistowskie gangi, kibolstwo, libertartiańską hołotę, dżihad ultrakatolicki i w ogóle całą tę prawicową chuliganerię, która ryczy w mediach i na ulicach niczym hitlerowskie Sturmabteilung zrepresjonować raz, a dobrze”

  Ale na dżihadystów już nie.Przeciwnie:

  „Po pierwsze, przyjmować uchodźców. Masowo! Od tego trzeba zacząć. Wszyscy uchodźcy z krajów, które tzw. Zachód zdewastował w ciągu ostatnich 15 lat w imię obłędu zwanego „wojną z terroryzmem” mają natychmiast znaleźć kwaterunek, pracę i wszelką niezbędną opiekę w krajach Europy i Ameryki.”

  Wyeliminuj naturalnego wroga islamistycznych świrów – czyli wyeliminuj nacjonalistycznych świrów i daj islamistom wszystko co dobre – mamy wtedy gwarancję,że będzie bombowo.

  Dlatego recepta jest oczywiście w większej części idiotyczna pomimo tego,że jeśli chodzi o jej wydźwięk – wygląda na to,że taki Bojan S. o dziwo zaczyna myśleć,bo PUNKT DRUGI o dziwo MA SENS,choć problem w tym jak wyegzekwować go wbrew polityczno-biznesowej szujni.

  Przyjmowanie jest idiotyczne i w niczym nie pomoże a tylko zaszkodzi.W samej Francji jest dość ludzi pochodzących z bliskiego wschodu i Afryki Północnej którym nie zapewniono godnego życia,żyją jak nasza patologia po blokowiskach i są rekrutowani przez terrorystów tak samo jak naszą patologię z blokowisk rekrutują różne ONRy… IM WIĘCEJ LUDZI DO OBDZIELENIA TYM MNIEJ MOŻNA DAĆ więc wpuszczać do Europy się uchodźców nie powinno.Już problem z zajęciem się tymi muzułmanami którzy są w Europie jest ogromny.

  Co innego pomoc uchodźcom tam – na miejscu – 10 razy TAŃSZE,lub jak wolicie – 10 razy bardziej skuteczne.O ile nie zostanie to po drodze rozkradzione.

  Co zaś do represji – zamiast użerać się z prawicą lepiej zrobić coś co ta prawica by poparła – a mianowicie wpakować terrorystom z Daesh kulę w łeb i potraktować wreszcie upiora islamizmu osinowym kołkiem.Przypominam,że lewicowe przecież oddziały paszmergów potrzebują broni,amunicji,leków i innego sprzętu.

 8. Hm , za zachodni imperializm Bojan postanowił ukarać polskiego ( i nie tylko) robotnika. Bardzo logiczne. Bo co się jeden z drugim będzie opychał na 1 maja grilowaną kiełbachą za 5,99 – niech się podzieli z biednym migrantem który wydał na podróż do Europy tysiące euro. Za twoje durne pomysły , za durne pomysły Merkelowej ,nikt inne nie zapłaci tylko robotnik , bo to on straci pracę na rzecz migranta , bo to on będzie musiał wypracować wasze święte pkb po to by tych uchodźców utrzymać , bo kto za robotnika to zrobi? Zadaj sobie jedno proste pytanie – kto za to zapłaci? Ty Bojan weźmiesz się do pracy? Czy może te dupki z Parlamentu Europejskiego zaczną drukować jeszcze więcej euro ? Bodajrze przedwczoraj wyraziłem obawę byś znowu nie zaczął pier…lić o migrantach. I się nie myliłem. P.S. Prosiłbym o usunięcie lub doprecyzowanie tego waszego sloganu pt ” Strona startowa polskiej …” Chuja tam nie lewicy .

  1. A ja bym chciał żeby kiełbasa była po 2,99 – można pomarzyć.

  2. A kogo karać, skoro mamy DEMOKRACJĘ – rządy ludu? Widocznie u nas nadal dominuje mentalność chłopów pańszczyźnianych.
   To nie uchodźcy są odpowiedzialni za poziom życia w Polsce, wskaźniki samobójstw, eksmisje itd. Ale faktycznie – pierdoły, które nie potrafią zrobić porządku ze swoimi oligarchami, nie powinny się brać za pomaganie innym. Zresztą tamci wcale do nas nie jadą – nawet wojna ich do tego nie zmusi, a nasi stad uciekają. Więc cały ten wrzask o rzekomych uchodźców w Polsce, to tak naprawdę wrzask, żebyśmy nie stracili „socjalu” dla naszych emigrantów zarobkowych, bo przecież stoją z „ciapatymi” w tej samej kolejce po jałmużnę.

  3. Uchodźcą, Ezechielu, uchodźcą.

   Z tą różnicą że mi państwo niemieckie nie daje dachu nad głową, wyżywienia ani kieszonkowego. Pewnie dlatego nie podpalam sprzętów w miejscu zamieszkania gdy posiłki są nie halal. Bo ja, aby mieć jedzenie, muszę na nie najpierw zarobić. I, co ciekawe, moja dzienna stawka żywnościowa jest znacznie niższa niż tamtych. Ubrany jestem gorzej niż ci z pobliskiego ośrodka, telefon także mam gorszy. Moją depresją ani brakiem prywatności nikt się nie przejmuje. Na własny koszt uczę się niemieckiego i staram się zintegrować.

   A „strajk.pl” mnie nie kocha. Moja niedola i poniewierka, jak także wielu z tych kilku milionów rodaków w ogóle go nie obchodzi. Nam nie poświęcił nawet procenta tej uwagi jaką obdarowuje innych. Dlaczego?
   Dlaczego uważa nas za gorszych? Czyżby z powodu koloru skóry i pochodzenia? Czy nie tak właśnie wygląda rasizm?

  4. Ciebie Strajk.eu nie kocha? Mnie chyba nienawidzą, skoro nieustannie usuwają moje wpisy. To już chyba mój trzeci nick w tym roku!

   Jeśli chodzi o ten portal, to masz rację, jego redakcja działa następująco:
   a) widzi coś, czego nie ma
   b) nie widzi tego, co jest
   c) jeśli już coś widzi to widzi to przez różowe okulary
   d) jeśli zobaczy coś, czego nawet różowe okulary nie są w stanie upiększyć, to udaje, że tego nie ma

   Com napisał, tom napisał!

 9. :))))) Pisz tak dalej, pisz :))))) JarKacz i jego kot powinni ci wypłacać tantiemy – bo takie teksty gwarantują że lewica nie przekroczy 3% poparcia…

 10. Jakie buractwo wrażliwe! Jak bombardowano Libię czy Irak to się nie przejmowaliście więc dlaczego inni mają się przejmować paroma trupami w jakiejś europie?!

  1. Kto się przejmował ten się przejmował,a że szuje u władzy się nie przejmowały – nic nowego.

   A cóż takiego zrobiła „lewica” z tymi bombardowaniami ? Pokrzyczała i poszła.

  2. O tych zamachach w Belgii zapomnicie szybciej niż wam się wydaje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Widmo Huxitu

Niedawno w węgierskiej gazecie codziennej Magyar Nemzet ukazał się tekst niezwykle znamien…