Komitet „Ratujmy kobiety” pod wodzą Barbary Nowackiej został reaktywowany. Zbiera podpisy pod projektem ustawy, który ma zostać przekazany do Sejmu w najbliższy czwartek.

facebook.com/PK8M

Projekt zakłada, że aborcja na żądanie powinna być dozwolona do 12. tygodnia ciąży, z zastrzeżeniem, że jeśli ciąża pochodzi z gwałtu, może być usunięta do 18. tygodnia, a kiedy badania wykażą uszkodzenia płodu – nawet do 24. To bardzo liberalny projekt, który, jak twierdzą organizatorzy, stanowić ma „odpowiedź na kolejne próby wprowadzenia przez środowiska prawicowe i kościele całkowitego zakazu aborcji”.

Na razie komitet zbiera podpisy w Łodzi i okolicach – potrzebny jest najpierw tysiąc, żeby można było złożyć go w Sejmie, potem 100 tysięcy, żeby można było go procedować. – Po sprawdzeniu go pod względem merytorycznym i akceptacji pod względem prawnym przez marszałka sejmu, w całym kraju ruszy właściwa zbiórka podpisów, co planujemy na wrzesień – powiedzieli „Wyborczej” inicjatorzy, którzy zachęcają do wspierania ustawy przy bramie na OFF Piotrkowską. W skład komitetu wchodzą: Inicjatywa Polska, Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom, SLD, Razem, Zieloni, Krytyka Polityczna w Łodzi i Fabryka Równości.

Tymczasem tydzień temu do Sejmu trafiła petycja, zawierająca projekt całkowicie zakazujący aborcji oraz sprzedaży i reklamy środków antykoncepcyjnych – autorstwa Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Trafi do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Co ciekawe, projekt ten jest niekonsekwentny o tyle, że nie przewiduje karania kobiet, które przerwały ciążę oraz lekarzy, którzy wydadzą taką zgodę – pod warunkiem, że ratuje się życie matki lub jednego z bliźniąt w stanie zagrożenia życia.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Aborcja powinna byc legalna, to powinna byc decyzja samej kobiety, a nie państwa, kościoła czy obcych mężczyzn.

  2. Aborcja powinna byc dozwolona w przypadku glebokiej choroby albo uposledzenia plodu, a nie na zyczenie. Na zyczenie to tzreba zyczyc sobie samej odpowiedzialnosci – bo to nieodpowiedzialnosc jest przyczyna niechcianych ciaz a nie to co jest na sztandarach a w praktyce ma marginalne znaczenie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zełenski: Polacy dostaną „specjalne prawa”

Po wizycie Andrzeja Dudy w Kijowie i wystąpieniu polskiego prezydenta przed parlamentem, W…