Dyrektor salezjańskiego domu dziecka ma trzy zarzuty dotyczące przestępstw seksualnych popełnianych na małoletnich. Został aresztowany na 3 miesiące.

fot. wikimedia commons
fot. wikimedia commons

– Dyrektorowi postawiono trzy zarzuty. Dwa dotyczą przestępstw seksualnych, a trzeci – naruszenia nietykalności cielesnej. Ofiarami tych czynów byli trzej małoletni wychowankowie placówki opiekuńczo-wychowawczej, którą kierował podejrzany – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Tomasz Ozimek.

Wcześniej swoje śledztwo prowadziła Prokuratura Rejonowa po alarmujących wynikach kontroli MOPS w placówce. Ksiądz Mirosław L. został zatrzymany w trybie wyjątkowym, w obecności psychologa. Przesłuchano małoletnich wychowanków domu dziecka, którzy potwierdzili, że dyrektor molestował ich seksualnie. Zatrzymany nie przyznaje się do winy. Teoretycznie grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

O całej sprawie została zawiadomiona kościelna inspektoria we Wrocławiu. Prokuratura nie chciała wyjawić, o którą dokładnie placówkę chodzi, jednak według informacji z „Rzeczpospolitej” – to ośrodek prowadzony przez salezjanów. Księża wydali oświadczenie: „Przełożony inspektorii podjął natychmiast kroki zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności związanych z zatrzymaniem ks. Mirosława. Do czasu zakończenia czynności prowadzonych przez policję i prokuraturę wstrzymał dalsze działania w tej kwestii, podejmując jedynie kroki zmierzające do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania domu dziecka podczas nieobecności dyrektora. Wychowankom placówki została zapewniona opieka”.

Inna podobna sprawa prowadzona jest w Zawierciu.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Nie rób aborcji, nie używaj antykoncepcji tylko uródź dziecko i oddaj pod „opiekę” państwa. Prawda jakie to proste?

  2. Przykre , Dzieci które pokarał los doświadczają podobnych cierpień od księży – jeśli winny kara Śmierciiiiiii

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Peru: nowy rząd szuka poparcia w Kongresie. Intryga przeciwko prezydentowi Castillo

Przed zbliżającym się głosowaniem nad wnioskiem o wotum zaufania, Pedro Castillo i nowa pr…