Afera związana z gigantycznymi wydatkami PFN zatacza coraz szersze kręgi przy biernej postawie polityków PiS.

Ogromne wydatki pisowskiej fundacji na kreowanie wizerunku Polski, które przyniosły żadne lub śladowe tylko rezultaty, pokazały skalę niegospodarności i niebywałe podejście do zarządzania publicznymi pieniędzmi. Pierwsze doniesienia, która za portalem Onet.pl relacjonowaliśmy tutaj, pokazywały dysproporcje między wydanymi milionami a nikłymi efektami działalności Fundacji. Teraz Onet dołożył kolejne sensacyjne informacje, z których wynika, że są podstawy do podejrzeń, że chodzi nie tylko o nieudolność, a o ordynarne „nachapanie się kasy”.

Portal donosi, że na kontraktach z amerykańską firmą PR-owską White House Writers Group skorzystali finansowo członkowie rodziny związanego z PiS historyka Marka Jana Chodakiewicza oraz jego współpracownicy. O kontrakcie ze wspomnianą firmą miał decydować Maciej Świrski, prezes wątpliwej sławy Fundacji Reduty Obrony Dobrego Imienia, a także wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Polskiej Prasowej, niegdyś szanowanej agencji prasowej.

Jak się okazuje, w amerykańskiej firmie, zatrudniona jest siostra historyka, która miesięcznie, jak wyliczył portal, miałaby dzięki temu kontraktowi zarabiać 39 tysięcy złotych. Z kolei żona prof. Chodakiewicza, zatrudniona w 2018 roku, miała otrzymywać przelewy na sumę ok. 100 tysięcy zł. Za, jak utrzymują dziennikarze portalu, dość prostą i nie wymagająca wysokich kwalifikacji pracę polegającą przede wszystkim na pisaniu maili. Do tego wszystkiego dochodzi nazwisko bliskiego współpracownika Marka J. Chodakiewicza, który w sumie otrzymał około 150 tysięcy złotych. Portal przytacza również inne nazwiska współpracowników historyka, którzy zarabiali na zleceniach z amerykańską firmą.

Ten ogromny skandal, odkryty przez dziennikarzy portalu, postawił w niezręcznej sytuacji polityków PiS, którzy reklamowali PFN na całego, kiedy tylko powstała. Teraz, gdy wychodzi na jaw wątek prywatnego dorabiania sobie na publicznych pieniądzach, kompromitacja jest jeszcze większa. Obecne tłumaczenia, przede wszystkim Piotra Glińskiego są anemiczne i nieprzekonujące. To kolejna rysa na portrecie PiS jako partii krystalicznie uczciwej i wolnej od nepotyzmu.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Wy tzw lewica jesteście jednak durniami nie chcącymi wygrać wyborów, dlaczego? Otóż wyjaśniam — część elektoratu mogłoby opuścić szeregi POKO i przystąpić do was gdyż przed paru dniami platfusy & ferajna przyznając się do akcji pn. #SilniRazem podała wam jak na tacy oręż który mogliście podnieść i napierniczać w nich aż miło gdyż tym sposobem urwalibyście im parę punkcików procentowych, ich akcja akcja jest wulgarna, obsceniczna i wielce hejterska, choćbyście się ukidali krwią pisząc o jakichś grzechach pisiorów to i tak nikt od nich do was nie przejdzie więc ta powyższa pisanina jest bez sensu.
    A mityczni niezdecydowani o pozyskaniu których myślicie pisząc o „bezeceństwach” pisiorów i tak wybiorą serial oraz piwo a nie ruszenie tyłka na wybory………………..
    Chyba, że potężny Michnik z Czerskiej nie kazał wam ruszać tematu — „krypta polityczna” spija mu z dziobka z połykiem to i może wy liczycie na jakieś frukta?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kolejne zabójstwo policyjne w USA: ofiarą inwalida na wózku [wideo]

Legendarna, wręcz stereotypowa łatwość z jaką amerykańscy policjanci sięgają po broń znala…