W grudniu blokowali A2, w przyszłym tygodniu znów mają zaprotestować. Michał Kołodziejczak nie chce na razie zdradzać zbyt wiele szczegółów, aby protest rolników „był zaskoczeniem” i był odpowiednio dotkliwy.

Rozważane są, jak stwierdził szef Agrounii, dwa scenariusze: „całkowita blokada najważniejszych dróg w kraju” i „zablokowanie dwóch kluczowych miejsc w Warszawie” (przypuszczamy, że może chodzić o Sejm).
Wcześniej rolnicy rozważali też blokadę granicy z Litwą (przeciwstawiają się między innymi możliwości importowania do Polski świń z Litwy, z regionów dotkniętych ASF), ale na razie zrezygnowali z tego pomysłu i postanowili ruszyć na Warszawę.

– Na pewno nie pozostawimy sobie tego bez odpowiedzi i będziemy wypracowywać sobie szacunek, którego na tę chwilę nie posiadamy w oczach ministra – powiedział Kołodziejczak, komentując zerwanie przez rolników poniedziałkowych rozmów z Janem Krzysztofem Ardanowskim.

W grudniu rolnicy zablokowali oni autostradę A2 w okolicach Warszawy i drogę ekspresową S8 w Rawie Mazowieckiej w kierunku Wrocławia na kilka godzin. Do tych z A2 przyjechał wówczas sam minister rolnictwa, aby uspokoić sytuację. Grudniowy protest zorganizowano w związku ze zbyt niskimi cenami skupu trzody chlewnej, ale nie tylko – rolnicy domagali się te audytu środków przekazywanych rolniczym organizacjom branżowym oraz „uzdrowienia izb rolniczych”.Jak podaje RMF24, jednym z postulatów była również zmiana w prowadzeniu polityki międzynarodowej uwzględniającej interes gospodarstw rodzinnych. Agrounia nie ma poczucia, że minister rolnictwa wziął sobie do serca jej postulaty.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Póki handel jest w brudnych rencach imperialistów to se chłopy możeta protestować do uss… śmierci. Spółdzielnie zakładajta, spółdzielnie! Tako i było za zaborów, tako i w międzywojniu.

  2. Mam nadzieję, że państwo chociaż raz nie okaże się skrajnie teoretyczne i służby natychmiast rozgonią tę prywaciarską samowolkę. Januszom rolnictwa dziękujemy!

    1. Jesteś zapewne młodym człowiekiem,bez jakiejkolwiek refleksji i znajomości rzeczy piszesz głupoty które serwują od lat środki masowego przekazu.Zajrzyj drogi chłopcze chociażby na najbliższy targ i pogadaj że zwykłymi rolnikami,a zobaczysz jak pięknie się różnicie w ocenie sytuacji.

  3. Jakkolwiek mają całkowitą rację, to pytanie czy blokowanie autostrad ma sens.
    Na forach rolniczych czytamy, że wiele osób raczej proponuje blokowanie wjazdów do nieuczciwych firm.
    I chyba to by było lepsze rozwiązanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Szczepionka Pfizera z bardzo wysokość skutecznością po drugiej dawce. Obiecujące dane z Izraela

Nie sprawdzają się pohukiwania przeciwników szczepień. Z danych izraelskiego Departamentu …