Norymberski Oddział AfD (Alternatywy dla Niemiec) zamieścił na Twiterze wpis graficzny, który ma zachęcić do zapoznania się z programem tej skrajnie antyimigranckiej partii. Obrazek zawiera napis „Odzyskajmy swój kraj” i zdjęcie góry Matterhorn. Tyle tylko, że ta góra jest w Szwajcarii.

AfD, prowadzi kampanię antyimigrancką i prawicowo-populistyczną. Jej zdaniem Niemcy muszą zamknąć swoje granice dla uchodźców i wprowadzić restrykcyjną politykę dla tych, którzy w Niemczech już są. Alternatywa uważa, że pięć milionów muzułmanów w Niemczech to „duże zagrożenie dla naszego państwa, naszego społeczeństwa i naszych wartości”. Sondaże dają AfD poparcie na poziomie 7-10 proc. głosów.

AfD żenujący wpis szybko usunęła, ale w międzyczasie zdążył on jednak zyskać sławę w mediach społecznościowych. Przy okazji okazało się, że slogan „Odzyskajmy swój kraj” był i na innych tweetach Alternatywy. Góra Matterhorn również.

– To żenujący błąd dla jakiejkolwiek partii politycznej, ale tym bardziej dla narodowej – stwierdziła telewizja CNN.

Władze Alternatywy dla Niemiec nie chciały skomentować swojej geograficznej ignorancji.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Czar prysł. Na konwencji Agrounii przygrywała naziolska kapela. W repertuarze m.in. „Biała Siła” i „Wyklęci”

Antykomunistyczny, powiązany ze skrajną prawicą zespół Hortynica zapewnił oprawę dźwiękową…