Georgette Mosbacher

To dość kompromitujące: ambasador USA w wywiadzie dla niemieckiej gazety „Die Welt” mówi, co Polska zrobi, a czego nie. Przynajmniej wiadomo, kto naprawdę u nas rządzi.

Georgette Mosbacher, namiestnik USA w Polsce oznajmiła Niemcom, jakie najbliższe zadania amerykańskie ma Polska do wykonania. Po pierwsze, do 2022 roku Polska, według słów Mosbacher, uniezależni się od rosyjskiego gazu. Owszem, pani ambasador dodaje jednym tchem, że rosyjski gaz zostanie zamieniony przez amerykański , ale nie odpowiada, czy ta nowa zależność ją uwiera czy też nie.

Po drugie Mosbacher uprzedza, że Europa będzie na łasce Rosji z powodu Nord Stream-2, co jest dla Mosbacher oczywiste, ponieważ Rosja wykorzystuje nośniki energetyczne jako broń. Zresztą to projekt polityczny, a nie ekonomiczny, przekonuje Niemców ambasador USA w Polsce.

Po trzecie, na szczęście Mosbacher już wie, jak zachowa się Polska wobec swojego największego sąsiada. Otóż Polska nie pozwoli zrobić z siebie zakładnika Rosji. Zapewne zarówno w kwestiach korzystania z tańszego gazu, jak i realizowania amerykańskich interesów na wschodniej flance NATO. Pani Mosbacher jest zdania, że na tych granicach Sojuszu sytuacja jest skomplikowana, co należy odczytywać jako powstanie zagrożenia przez agresywną Rosję i w związku z tym, mówi Mosbacher, przerzucenie części wojsk z Niemiec do Polski jest związane właśnie z tym, a nie jest wcale ostrzeżeniem pod adresem Niemiec związanym z faktem, że nie wydają na zbrojenia tyle, ile chciałyby Stany Zjednoczone. Owszem, delikatnie ambasador USA w Polsce zwraca uwagę Niemcom, że militaryzują się nie tak szybko jak Polska, która jest „przykładem dla wszystkich”.

Na koniec Georgette Mosbacher bierze rząd PiS w obronę. Przyznaje wprawdzie, że jeśli chodzi o demokrację w Polsce, są pewne zawirowania, ale wszystko będzie dobrze. Pani ambasador ma nadzieję, że w podległym jej kraiku nie będzie ograniczana wolność prasy ani słowa oraz rządy prawa, bo to fundamentalne wartości dla USA i Polski.

Doprawdy, opisywany wywiad jest jednym z najjaskrawszych dowodów na to, że Polska jest tylko breloczkiem na pasku amerykańskich spodni.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Pudernica jest na tyle głupia, że mówi o tym w szwabskich gazetach?! No to zaiste inteligencja na wzór jej mocodawcy.

  2. Mam już swoje lata moja pamięć sięga początku lat 50-tych ale nie pamiętam aby jakiś przywódca PRL przy najmniej na zewnątrz tak łasił się do przywódców ZSRR, teraz jak oglądam jak nasi oficjale zachowują się wobec Amerykanów to czuję się zażenowany nie mają za krzty honoru zachowują się jak wasale po prostu to że sami się poniżają to już ich sprawa ale poniżają Naród Polski a to już nasza sprawa ale uzależnienie od USA już tak daleko zaszło że chyba już nie ma odwrotu.

  3. Myli się pan drogi redaktorze, polscy politycy nie są breloczkiem u paska podtrzymującego jankeskie porcięta tylko tkwią przy owych portkach w okolicy rozporka a co tam robią wyjaśniał już niejaki Duke of Chobielin zwany Sikorskim………………….
    Wie pan, że pisiory, platfusy, chłopki czy lewusy prezentują identyczne zaangażowanie w jankeskim rozporku i jeszcze jedną rzeczą która ich łączy to skrajna rusofobia — no cóż, zawsze twierdziłem, że w Polaku jest tzw. qrwi gen i musi mieć pana bo inaczej zwariuje, pozdrawiam.

    1. Efekt postkolonializmu. Polacy musza mieć hegemona zastępczego, bo inaczej – jako się wyżej rzekło – zwariują.

  4. Nie od wczoraj drogi redaktorze! Pamięta Pan może niejakiego Nicholasa Rey’a? ten nie wysilał się aby rozmawiać przez media, a wzywał polskiego premiera do ambasady i opierniczał jak święty Michał diabła.
    Georgetta-zardzewiała-pudernica-Mosbaher jest tylko słabym odbiciem tego pana.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Młodzi Ukraińcy podzieleni w ocenie swojego kraju

Wobec zwiększającej się możliwości otwartego konfliktu zbrojnego miedzy Rosją a Ukrainą wa…