Mekka, fot. Wikimedia Commons

W Stanach Zjednoczonych trwa ponura licytacja, kto zaproponuje bardziej brutalne środki ratowania wolności i demokracji przed zagładą, którą niosą muzułmanie.

Mekka, fot. Wikimedia CommonsZaproponowana przez szefa CIA Johna Brennana totalna inwigilacja internetu kilka dni temu brzmiała ambitnie, ale szybko została przelicytowana. Donald Trump, ubiegający się o nominację na republikańskiego kandydata na prezydenta, chce zamykać meczety, założyć tajną bazę danych o muzułmanach i zobowiązać ich do noszenia specjalnych odznak. Kilku dziennikarzy o podobnych zapatrywaniach rzuciło również pomysł utworzenia dla wyznawców islamu obozów internowania.

Wszystkich przebił jednak felietonista WorldNetDaily Burt Prelutsky, dawniej autor scenariuszy telewizyjnych seriali. Jego zdaniem sposób na skuteczną walkę z terroryzmem to zbombardowanie Mekki. Zniszczenie Państwa Islamskiego to za mało. Tylko zrównanie z ziemią najważniejszego sanktuarium muzułmanów przekona ich, że z tzw. zachodnią cywilizacją nie wolno zadzierać. Innymi środkami nie da się przemówić do tych dzikusów, przekonuje „dziennikarz”.

To, że w zniszczonej Mekce mogłoby zginąć nawet 1,2 mln ludzi, nie jest dla dzielnego felietonisty problemem. Po pierwsze, muzułmanie sami proszą się o masową zagładę od momentu, gdy tylko Mahomet zaczął głosić swoją naukę. Po drugie, woła Prelutsky, czym jest milion trupów, gdy stawką jest udowodnienie, na wieki wieków, że to chrześcijański Bóg miał rację?

Kiedy Prelutsky pisał seriale, mógł co najwyżej zanudzić widzów. Teraz, nawet jeśli jego plan rodem z filmu katastroficznego nie ziści się, przyczynia się do budowania klimatu nienawiści wobec muzułmanów. Tych, którzy chcą w Stanach Zjednoczonych spokojnie żyć. Terroryści tylko się z tego cieszą.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Mekki może nie,choć gdyby Arabia Saudyjska – ojczyzna wahabizmu, jeden z głównych krajów sponsorujących terroryzm i ponura dyktatura w której za odejście od islamu jest kara śmierci a za gwałt karze się zgwałconą kobietę została wreszcie zaatakowana przez USA – swego obecnego sojusznika – to byłby to akt sprawiedliwości dziejowej.

    Tym niemniej, atak na Mekkę byłby bardzo głupi z dokładnie tego samego powodu, dla którego bardzo głupim pomysłem islamistów jest grożenie atakiem na Watykan czy zamordowaniem Papieża.

    Po prostu – nikt o zdrowych zmysłach nie kopie gniazda os – to jest bardzo szkodliwe dla zdrowia. No ale: Islamiści i Amerykanie i takie głupoty mogą zrobić,strach się bać co wtedy się może stać.

  2. Chyba Prełucki ? Prełuki znajdują się w gminie Komańcza, w Bieszczadach. Przed wojną zamieszkane przez Łemków. Chyba Ukrainiec. Może ojciec lub dziadek był w UPA, że takie pomysły ?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Homofobicznym gminom pod rozwagę: NSA unieważnił uchwałę nienawiści

Rada Gminy Serniki 21 czerwca 2019 roku podjęła uchwałę, mającą formę deklaracji o nazwie …