Prokuratura Okręgowa w Opolu prowadzi od soboty śledztwo w sprawie wypadku prezydenckiej limuzyny. Dotyczy art. 174 par. 2 Kodeksu Karnego – nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

dudeł smutełW sobotę prowadzone były oględziny w miejscu wypadku na autostradzie A4. Zabezpieczono także prezydencki samochód. Jak podała prokurator Lidia Sieradzka, zajęli się nim biegli. Na ich wnioski trzeba jednak będzie zaczekać.

Dyrektor sztabu Biura Ochrony Rządu ppłk Dariusz Bielas komentował, że nie ma możliwości, by prezydencka limuzyna nie została przed wyjazdem sprawdzona pod względem technicznym. Podkreślał, że BOR prowadzi stację diagnostyczną i odpowiednio dokumentuje każdą kontrolę. Zapewniał ponadto, że jest całkowicie nieprawdopodobne, by w samochodzie była opona stara lub nieoryginalna. Przekonywał, że flota samochodowa, nawet jeśli liczy już kilka lat, nie może zostać uznana za niesprawną. Pytany o przyczyny uszkodzenia opony, stwierdził, że nie potrafi powiedzieć nic pewnego.

– Samochód może najechać na jakiś element ostry i taka opona może wybuchnąć, przy czym konstrukcja tych kół jest taka, że da się nimi jechać przez jakiś czas, między oponą a felgą jest taki dodatkowy pierścień z twardej gumy, który powoduje, że nawet jeśli zejdzie powietrze z tego koła, da się nim jechać – tłumaczył ppłk Bielas.

Auto Andrzeja Dudy wpadło w poślizg i zjechało do rowu w okolicach Lewina Brzeskiego wskutek uszkodzenia opony. Prezydent i jadące z nim osoby nie zostały w żaden sposób poszkodowane, Andrzej Duda podziękował kierowcy, oficerowi BOR, za postawę w momencie zdarzenia. Zapewnił również, że nie daje wiary teoriom spiskowym, które już zaczęły krążyć po polskim internecie.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Boże, jaki ten Andrzej jest Niezłomny! Nawet pomimo ewidentnej próby zamachu na Jego Bohaterskie Życie On z właściwą sobie szarmancją mówi: „nic się nie stało, nie wierzę w teorie spiskowe!”. Ile bym dał, żeby móc ucałować Jego rękę…

  PS: Antek już się wypowiedział w tej sprawie? Bo nie wiem.

  1. Antek mącierewicz ma już winnych —na wschodzie i inni mu nie są potrzebni

  2. Prorok
   Nie wiem, ale jestem za tym, aby wrócił system pałowania buractwa, tak jak kiedyś lało się po mordzie, fryzjerów, kelnerów, portierów i to było bardzo pozytywne, bo bydła niecywilizowanego nie da się argumentami naprostować, tylko przemocą, aby wieprze ze wsi nie wylewali jadu z chorych ryjów. To było dobre bo chamowało chama w drgawkach konwulsyjnych nienawiści i to trzeba przywrócić, bo bydła nie udało się cywilzować, i szpicrutą przez ryja tak jak mojego dziadka, mego papcia i mnie bili gdy jeszcze w czworakach kwiczałem.

  3. Z tym pałowaniem buractwa, to chyba użytkownik „glob” wyskoczył jako pierwszy. Sam zresztą chciałem go użyć już dawniej, ale Ty Andromedowy trollku mnie wyprzedziłeś :)

 2. I co bezkarna kurwo peowska myślisz że ciebie namierzyć nie można i nie mam racji że dzicz trzeba na pale uczyć normalnego zachowania buraku pierdolony? Szybcitko byś się oduczył chodząc na hanaju trolować. I tak zaczną z bydłem postępować bo inaczej się nie da.

 3. Jak to Duduś, chce ciebie wykończyć Kaczyński, twoja mordka rozbita o latanie, odsunie zainteresowanie od niszczenia kraju, przez towarzysza Konusa vel Kaczenko. Bo nawet już amerykanie walą w pyska Kaczenkę….

  „Wall Street Journal” pisze w sobotę, że „USA naciskają, by Polska zakończyła spór konstytucyjny”. Inaczej nasz kraj może spodziewać się ochłodzenia stosunków ze Stanami.

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1591285,Wall-Street-Journal-USA-naciskaja-na-Polske-ws-sporu-o-Trybunal-Konstytucyjny

  1. Kolejna próba zamachu peowskiego bydła. Propaganda Peowska, kto to ogląda oprócz KODziarzy, siedzi, a ludzie zbulwersowani tym co się w tym kraju dzieje, wykrzyczeli popieraną przez Michnika Nowacką, której matka napewno przewraca się w grobie, aby na to nie patrzeć. A kim jest Wałęsa, łajzą co wszystko podpisuje, lizodupem, odwiedzającym odbyty i to bez wazeliny, chodząca wręcz pornografią antygodności. Takiego innym pachołkiem można zastąpić , więc odwrócić uwagę, za to dzięki niemu można, od niszczenia kraju.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Prokuratura: policjant, który przywalił posłance gazem nie popełnił przestępstwa

Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie policjanta, któ…