Prezydent na pokładzie samolotu spogląda rozmarzony w okno – takie zdjęcie pojawiło się na facebookowej stronie Andrzeja Dudy w poniedziałek wieczorem. Po przyjrzeniu widzimy, że głowa państwa ma na sobie koszulkę polo  antykomunistycznej, skrajnie nacjonalistycznej marki.

Andrzej Duda w koszulce z kolekcji Red is Bad / facebook.com/andrzejduda
Andrzej Duda w koszulce z kolekcji Red is Bad / facebook.com/andrzejduda

Red is Bad to firma sprzedająca odzież z tzw. „symboliką patriotyczną”, przedstawiającą m.in. bandytów z  Narodowych Sił Zbrojnych, którzy tuż po zakończeniu II wojny światowej dopuścili się wielu zbrodni na ludności żydowskiej i białoruskiej oraz mordowali Polaków, którzy ośmielili się przyjąć ziemię w ramach reformy rolnej. „Żołnierze Wyklęci” bez litości zabijali kobiety i dzieci oraz napadali na instytucje odradzającego się państwa polskiego. Pozostali bohaterowie kolekcji RB wywołują więcej rozbawienia niż strachu. Firma produkuje m.in. bluzy ze tekstylnymi skrzydłami, które mają przypominać husarzy czy t-shirty z bijącym po oczach napisem „Volenti non fit iniuria” (chcącemu nie dzieje się krzywda) – sztandarowym hasłem zwolenników Janusza Korwin-Mikkego.

Prezydent Duda na zdjęciu jest ubrany w nieco bardziej dyskretną polówkę z białą-czerwoną flagą w kieszonce. Ciekawe, czy to własny zakup, prezent od bliskich, a może podarunek od politycznych sojuszników?

Sprawę skomentował lewicowy publicysta Piotr Szumlewicz. – Obsesyjny antykomunizm stanowi ważny element tożsamości rządzącego obozu politycznego. Stanowi on nie tylko określone podejście do historii, ale też wyraz niechęci do wszelkich idei postępowych, emancypacyjnych, egalitarnych dzisiaj. Wszak każdy, kto mówi o laicyzacji kraju lub chce znacznego zwiększenia podatków dla milionerów, od razu jest kojarzony ze złowrogą komuną. Ponadto hasło Red is Bad pojawia się głównie na demonstracjach skrajnej prawicy, wśród nacjonalistów, neofaszystów, chuliganów. Gest prezydenta pokazuje, że PiS coraz bardziej utożsamia się ze środowiskami otwarcie agresywnej, ksenofobicznej prawicy – ocenia były kandydat Zjednoczonej Lewicy w ostatnich wyborach parlamentarnych.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Art z serii nie wiem to sie wypowiem. Dla jednych zdrajcy dla innych bohaterowie. Po wojnie z rak sowietow rzadzila komuna i lewica od komuny sie wywodzi. Wiec kto tu klamie?

 2. Koszulka firmy … {nie będzie reklamy}, ale flaga jak najbardziej biało CZERWONA!
  Raz sierpem raz młotem … brunatną ciemnotę!

 3. Szumi jak zwykle nie rozumi ;)
  Bardzo dobra Polska firma.
  Jakościowo dobre materiały wykorzystują a jakieś byle co.

  1. Naucz się pisać po polsku, a dopiero potem spamuj reklamą tego swojego chińskiego szitu.

 4. Uwaga! Uwaga! Do wszystkich brunatnych terror-patriotów którzy zawitali na tą stronę! Mam dla was przerażającą wiadomość. Trzymajcie się krzeseł brunatni idioci!
  POLSKA FLAGA JEST W POŁOWIE CZERWONA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  BUAHAHAHAHAHAHA !
  A teraz gińcie prawackie kreatury!!!!!!!!!!

 5. Dopóki lewactwo czerpie wenę z czytania bzdetów przygłupawego redaktorka jeszcze bardziej przygłupawego portalu, nie martwię się o komuszków u władzy.
  Każdy z inteligencją większą od Ameby drze łacha z tej strony :-)

  1. jeszcze będzie swieża, jeszcze chwila i uderzymy w reakcje prawaku. Przygotuj się na 1917 bis

 6. No i ? Podniecanie się godne nazioli ścigających ludzi w koszulce z Che,a nawet takich nazioli,którzy goniliby kogoś za czerwoną koszulkę bez akcentów politycznych. Jaki to nazizm,Hugo Bossa przecież nie ubrał.A że PiS jest zoologicznie antykomunistyczny więc „RedIsBad” jest dla nich naturalne. Gratulujemy odkrycia Ameryki XD

  PS: W sumie pomijając ideologię nawet gustowne.

 7. Wy jesteście normalni? Może jeszcze napiszcie, że będący na innych koszulkach od Red Is Bad, Pilecki, czy Fieldorf, to też bandyci? Żołnierze Wyklęci napadali na instytucje odradzającego się Państwa Polskiego? A czym były te instytucje?A wasi czerwoni bohaterowie, którzy w tych instytucjach pracowali, to jak mordowali Fieldorfa czy Pileckiego to kim byli? Wstydzilibyście się głośno o takich rzeczach mówić, bo tylko utwierdzacie mnie w przekonaniu, że jesteście paszkwilem chcącym skłócić polski naród.
  A szumlewicz to naprawdę godny komentator u was, jeszcze urbana było zaprosić

  1. Chyba przedrostek anty niepotrzebny. Bo cóż to za „wasi” bohaterowie? Na pewno nie tacy, co zabijali nawet niemowlęta. A oprawcy Pileckiego i Fieldorfa to w większości uciekli z Polski w latach 50-tych i 60-tych i być może teraz ich potomkowie lub spadkobiercy ideowi sterują wami z oddali.

 8. a ja tam widzę bluzę z małym logo polski… i to tyle o faktach, chyba co niektórych boli że taka flaga w ogóle istnieje. Gdyby było logo usa lub uk wszystko było by ok. Wtedy prezydent byłby „światowy”. kur** jakie czasy, zakładasz koszulkę z logo pl i nazywają cię „skrajnym nacjonalistą’ na islamskich morderców, mówią „terroryści z Belgi”. Kto wam płaci?

  1. Jak bardzo trzeba mieć wypaczony mózg żeby wypluć z siebie taki stek bzdur. Prawdą jest stwierdzenie że głupota ludzka nie zna granic. Mogę tylko współczuć autorowi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Jerzy Urban nie żyje

Powiedzieć, że wraz ze śmiercią Jerzego Urbana odchodzi w przeszłość pewna epoka dziennika…