Minister edukacji chce, aby na film obowiązkowo poszły szkoły. Jej zdaniem katastrofa smoleńska powinna znaleźć się w podstawie programowej.

Anna Zalewska wie, co dobre dla uczniów /twitter.com
Anna Zalewska wie, co dobre dla uczniów /twitter.com

– Bardzo często słyszę pytania, czy o katastrofie smoleńskiej powinno się mówić na lekcjach historii. To wszystko się wydarzyło, w związku z czym trzeba o tym mówić. Mam nadzieję, że w przyszłości poznamy całą prawdę na temat tamtych wydarzeń – powiedziała minister po obejrzeniu fabularnej historii sugerującej smoleński zamach.

Dodała również, że film ten, oprócz aspektu fabularnego, może być traktowany również jako obraz „edukacyjny, biograficzny, dokumentalny”. Powiedziała dziennikarzom Polskiej Agencji Prasowej, że uczniowie powinni go obejrzeć.

Anna Zalewska również należy, jak widać, do obozu, który nie wierzy w obecnie obowiązującą wykładnię katastrofy smoleńskiej i chciałaby „poznać całą prawdę”. Już w lipcu pytana przez dziennikarzy portalu fakt24.pl, czy wydarzenia z 2010 powinno się włączyć do nowej podstawy programowej na lekcjach historii, stwierdziła: – Oczywiście, że tak. Młodzi ludzie są po to, żeby uczestniczyć w bardzo trudnych dyskusjach. To doskonale rozwija. Tylko jest jeden warunek: nie może być manipulacji żadnej ze stron, muszą być fakty.

Takie jak w filmie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. cóż. można było tego oczekiwać zważywszy na przynależność tej pani. ale w takim razie wypadałoby żeby bilety na seanse dla uczniów były finansowane nie przez rodziców, którzy niekoniecznie mogą godzić się z pokazywaniem tego filmu ich dzieciom, również nie powinno to być finansowane ze skarbu państwa, gdyż jako bezdzietny obywatel nie chce płacić (w podatkach) za seanse filmowe dla cudzych dzieci. rozwiązanie jest jedno, niech ta pani skrzyknie się z grupą swoich znajomych o tych samych poglądach i z własnych kieszeni opłacą te seanse jeśli uważają, że każde dziecko musi to zobaczyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…