Grupa GhostSec, należąca do międzynarodowej wspólnoty Anonymous, która na początku tego roku „wojnę” Państwu Islamskiemu, właśnie zamieniła propagandową stronę internetową sekty na reklamę środka na depresję.

wikimedia commons
wikimedia commons

Pod reklamą popularnego stabilizatora nastroju pojawił się napis: „Za dużo ISIS. Wyluzujcie. Za dużo ludzi się w to wkręciło. Wpatrzcie się proszę w tę wspaniałą reklamę, my w tym czasie postaramy się ulepszyć nasze metody i dać wam informacje o ISIS, których tak rozpaczliwie potrzebujecie.”

Strona została zhackowana już drugi raz w tym tygodniu – wcześniej terrorystom udało się postawić ją na nowo, jednak przy okazji okazało się, że używane przez nich zabezpieczenia są bardzo niskiej jakości.

Anonymous wypowiedzieli IS wojnę w internecie już na początku roku, jednak najaktywniejsi stali się po zamachach w Paryżu. Strona internetowa sekty jest regularnie atakowana przez hackerów, którzy starają się też utrudniać działalność Państwa Islamskiego na portalach społecznościowych. Jest to o tyle ważne, że to właśnie przez internet dżihadyści rekrutują nowych członków, często spośród młodych mężczyzn z drugiego czy trzeciego pokolenia migrantów. Anonymous blokują strony internetowe, masowo zgłaszając na nich usterki techniczne, co ostatecznie sprawia, że przechodzą w tryb offline. Twierdzili też, że udało im się zablokować 20 tys. kont na Twitterze, których właściciele popierali IS, zaczęli też ujawniać dane osobowe (łącznie z adresami i danymi wrażliwymi) osób, zajmujących się werbunkiem – jednak, jak dowiodły media, lista zawierała również osoby niezwiązane z sektą.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. zastępować stronę isis reklamą prozaku, hmmm, jedno śmiercionośne draństwo na drugie… mogli zastąpić to pornosami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zakonnik od Braci Mniejszych zgwałcił dziecko, któremu podał wcześniej wódkę

Tym razem nie możemy napisać „w polskim kościele bez zmian”. Zakonnik pełniący…