Najnowszy przykład to Los Angeles. Rada miejska metropolii nad Oceanem Spokojnym przegłosowała wczoraj zmniejszenie budżetu lokalnej policji o ok. 150 milionów dolarów. W ten sposób odpowiedziała na postulaty manifestacji antyrasistowskich po śmierci uduszonego przez policjantów Afroamerykanina George’a Floyda.

Manifestacja antyrasistowska w Los Angeles. lat

Redukcja budżetu policji uważanej przez część manifestantów nawet za „siły zbrojne Ku-Klux-Klanu” przeszła stosunkiem głosów 12:2. Przed redukcją ten budżet wynosił prawie dwa miliardy. Według Los Angeles Times, liczebność policji spadnie w ciągu roku nieco poniżej 10 tys., tj. do swego najniższego poziomu od 2008 r. Większość zaoszczędzonych pieniędzy pójdzie na inwestycje w zaniedbanych dzielnicach i dla mniejszości etnicznych.

„To krok do przodu, który pozwoli pomóc mieszkańcom należącym do mniejszości, przywrócić im szacunek, godność i równość szans, na które zasługują” – mówił Curren Price, jedyny Afroamerykanin w komisji budżetowej rady miasta. „Chciałbym podziękować organizatorom Black Lives Matter w Los Angeles i innym za wywarcie nacisku” – dodał Price – „Bez ich wysiłku ta reforma nie byłaby możliwa”.

W całym kraju postulat przekazania funduszy policyjnych na rzecz pokrzywdzonych mniejszości stał się głównym roszczeniem manifestacji antyrasistowskich. Rekordową obniżkę budżetu policji wprowadził Nowy Jork, gdzie służy 36 tys. funkcjonariuszy: dostaną ponad miliard dolarów mniej.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Jeszcze trochę to policaje w wielkich miastach USA przesiądą się na rowery, a gangusy będą nowymi SUV-ami po miastach zapylać. Jak to się będzie miało do jakości ich pracy i skuteczności w ochronie zwyczajnych mieszkańców miast – nie próbuję sobie nawet wyobrazić. I tak jedynie w NY za Giulianiego akcja zero tolerancji spowodowała, że czarne gangusy nie napadały wracających z pracy na ulicy czy w metrze. Dziś wszystko wraca w utarte od przeszło wieku koryto.

  2. Orwell by tego lepiej nie wymyślił. Absurdalność tej sytuacji przedstawił pewien anonimowy policjant: obcina się nam fundusze, jednocześnie nakładając na policję coraz większe obowiązki ochrony demonstrantów, którzy demonstrują za obcięciem policji funduszy.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Seria zabójstw politycznych w Meksyku. Mafia przeciw lewicy

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Meksyku doszło do 64 morderstw działaczy społecznych …