Monarchia Saudów wykonała w ubiegłym roku rekordową liczbę egzekucji. Kluczowy bliskowschodni sojusznik Amerykanów, a w konsekwencji także Polski, najwyraźniej uważa jednak, że to i tak za mało.

Kolejne barbarzyńskie prawo w Arabii Saudyjskiej może już niebawem wejść w życie / wikipedia commons
Kolejne barbarzyńskie prawo w Arabii Saudyjskiej może już niebawem wejść w życie / wikipedia commons

W Arabii Saudyjskiej można zostać skazanym na śmierć i publicznie straconym m.in. za czary, cudzołóstwo, posiadanie narkotyków (nie mówiąc o ich sprzedaży), podpalenie oraz seks homoseksualny. Władze wahabickiej monarchii, kierującej się w swoim prawodawstwie skrajnie fundamentalistyczną interpretacją świętych tekstów islamu, rozważają jednak rozszerzenie katalogu „przestępstw” zagrożonych najwyższym wymiarem kary. Jeśli plany saudyjskiego Biura Śledztw i Oskarżenia Publicznego zostaną wprowadzone w życie, egzekucja grozić będzie także mężczyznom, którzy po prostu ujawnią swoją orientację. To krok wykraczający nawet poza zalecenia islamskich prawników – zarówno fragmenty Koranu, które tradycyjnie uważa się za potępienie homoseksualizmu, jak i przypisywane prorokowi Mahometowi wypowiedzi w tej sprawie dotyczyły wyłącznie samego seksu gejowskiego. Nie ma w nich mowy o karaniu za samo mówienie o nieheteroseksualnych preferencjach.

W Arabii Saudyjskiej nawet w takim wypadku wiedzą jednak swoje. Już wcześniej „jawna aktywność homoseksualna” inna niż sam stosunek była w królestwie karalna. Przykładowo w 2014 r. 24-letni mężczyzna został skazany na trzy lata więzienia i 450 batów za to, że na Twitterze poszukiwał partnerów. Tylko w mieście Dżudda toczy się obecnie 35 postępowań w sprawie o homoseksualizm i inne „perwersje seksualne”; jednym z oskarżonych jest Saudyjczyk, który miał powiesić na swoim domu tęczową flagę, symbol ruchu na rzecz praw osób LGBT. Gdyby nowe prawo weszło w życie, pod szczególnym ostrzałem znajdą się media społecznościowe i zamieszczane na nich wpisy. Według saudyjskich władz to właśnie za ich sprawą w kraju szerzą się „nienaturalne” zachowania seksualne.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Sorry, takie mają prawa i obyczaje. Jeśli już jakiś facio musi się ciupciać z innym faciem, to raczej się nie powinien z tym obnosić. W końcu u nas też jeśli ksiądz żyje po bożemu z jedną kobietą i nie afiszuje się z tym, to nikt mu złego słowa nie powie:)

  2. W Europie nie powinno się wprowadzać homo-związków, bo to radykalizuje tutejszych muzułmanów i nastawia ich wrogo wobec społeczeństwa, a przecież właśnie na tym zależy ISIS.

    1. Czyli co, to my się mamy dostosować? Póki co to „wolnoć Tomku w swoim domku”.
      Nie podoba się, to mają swój raj na ziemi – AS.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd przyjął projekt ustawy antylichwiarskiej

Rząd w końcu zauważył problem, jakim jest lichwa i rolowanie kredytów. Projekt już wpłynął…