Wczoraj sąd podjął decyzję o trzech miesiącach aresztu dla ks. Adama W. z diecezji kieleckiej. Duchowny usłyszał trzy zarzuty, m.in. gwałtu na 14-latce.

pixabay.com/Senlay
pixabay.com/Senlay

45-letni ksiądz został oskarżony o wielokrotny gwałt i uwięzienie swojej ofiary. Od września 2013 r. Adam W. obcował płciowo z małoletnią parafianką. Gehenna dziewczynki trwała do kwietnia tego roku. W tym czasie ksiądz miał wielokrotnie ją gwałcić i więzić. Wydarzenia miały miejsce w powiecie jędrzejowskim w województwie świętokrzyskim.

Oskarżonemu postawiono zarzut molestowania, obcowania płciowego i doprowadzenia do innej czynności seksualnej, wielokrotny gwałt oraz gwałt połączony z uwięzieniem. Za każdy z wymienionych czynów księdzu grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik kurii podał, że Adam W. zrezygnował z pełnienia funkcji proboszcza w zeszłym tygodniu, zasłaniając się powodami osobistymi. Prokuratura Rejonowa w Jędrzejowie prowadzi dochodzenie od połowy sierpnia. Nie wiadomo, czy oskarżony przyznał się do winy, prokuratura odmówiła udzielenia takich informacji. Nie chce również ujawnić treści wyjaśnień, jakich miał udzielać ksiądz. – Zgromadzony materiał pozwolił na to, aby sformułować zarzuty i zatrzymać podejrzanego – zapewnił jedynie Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Osoba za przeproszeniem publiczna – imię i nazwisko – jaka parafia – data święceń – czyli dzień w którym z wioli ich Boga na niego Duch Święty zstąpił.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Dramat właścicielki kociej kawiarni: zatrudniała na czarno, więc nie dostanie rządowej pomocy

Z łzami w oczach i łamiącym się głosem wygłosiła apel o wparcie właścicielka warszawskiej …