Tym razem ofiarą była Diana Sacayan – pierwsza, która dostała swój nowy dowód tożsamości po przyjęciu przez Argentynę ustawy o zmianie płci w 2012 roku.

twitter.com
twitter.com

Ciało Diany Sacayan zostało odnalezione we wtorek w jej mieszkaniu w stolicy Argentyny – Buenos Aires. Według relacji prokuratury, na zwłokach były liczne rany cięte, zadane prawdopodobnie odnalezionym na miejscu nożem. Poinformowano również, że ślady na miejscu zbrodni wskazują, iż ofiara próbowała się bronić.

W 2012 roku w Argentynie przyjęto ustawę o zmianie płci. Sacayn była pierwszą osobą, która odebrała nowy dokument z rąk prezydent kraju, Cristiny Fernandez-Kirchner. Prezydent potępiła zabójstwo i zaapelowała do odpowiednich służb o szybkie wyjaśnienie tej – jak to ujęła – „straszliwej zbrodni”.

Organizacja Amnesty International także apeluje o jak najszybsze osądzenie winnych. W przeciwnym wypadku, przestrzega AI, społeczeństwo otrzyma komunikat, że ataki wobec osób transseksualnych nie są niczym złym.

W sumie w latach 2008-2014 na świecie zamordowano 1731 osób transseksualnych; prawie 80 procent z tego w krajach Ameryki Południowej.

Tylko w tym miesiącu w Argentynie ofiarą morderstwa padły trzy osoby związane ze środowiskiem LGBT.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kaczyński: z Unii nie wyjdziemy, TVN będziemy dociskać

Kiedy w PiS zaczyna panować zamieszanie co do dalszych planów, na ratunek przybywa niezawo…