W Kijowie odbędzie się dziś koncert kilku zespołów z całego świata. Łączy je jedno – wszystkie w tematyce swoich utworów propagują rasizm, antysemityzm i skrajny nacjonalizm.

Raczej nie przypadkiem koncert odbędzie się 22 czerwca, w rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Związek Radziecki (w jej rezultacie śmierć poniosło około 7 milionów Ukraińców). Organizatorzy widać uznali, że taki dzień koniecznie trzeba uczcić koncertem neonazistowskich kapel. Na koncercie nie mogło zabraknąć i Polaków.

Można będzie zatem wysłuchać takich kapel jak: „Sokyra Peruna”, w której repertuarze znajdują się takie piosenki jak „Sześć milionów słów wymyślili Żydzi” i „Bohaterowie mojej rasy”. Jej solista był karany za napaść na synagogę Brodskiego.

Zabrzmi też „Evil Barber” i być może wykona swój sztandarowy utwór „Sześć milionów mydeł” zaprzeczający Holocaustowi. Będzie również aerykański zespół „Blue Eyed Devils”, co prawda bez solisty, który w 2012 roku dokonał ataku na sikhijska świątynię, zabił sześć osób i sam popełnił samobójstwo. Ale repertuar niewiele się zmienił od tego czasu.

Wystąpi w tym doborowym towarzystwie polski zespół „Obłęd”. To w domu jego wokalisty ABW w kwietniu tego roku przeprowadziła rewizję w związku ze śledztwem prowadzonym przez prokuraturę w Wałbrzychu i mającym na celu rozpracowanie środowisk skrajnej prawicy w Polsce. Zespół powstał na gruzach grupy „Konkwista 88”. W 2013 roku wystąpił na londyńskim koncercie „Adolf Hitler birthday bash”.

Jest ciekawe, czy nowy prezydent Ukrainy, nie ukrywający swojego żydowskiego pochodzenia, będzie biernie przyglądał się neonazistowskiej imprezie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zakonnik od Braci Mniejszych zgwałcił dziecko, któremu podał wcześniej wódkę

Tym razem nie możemy napisać „w polskim kościele bez zmian”. Zakonnik pełniący…