W Nicei ofiar mogło być o wiele więcej, gdyby nie Egipcjanin, którego brawurowa akcja pomogła policjantom zabić zamachowca.


Nicea atakWszystkim, którzy wierzą, że z miliarda muzułmanów i muzułmanek każdy i każda marzy tylko o mordowaniu niewiernych polecamy zapoznanie się ze szczegółową relacją z miejsca tragedii w Nicei. 19-tonową ciężarówkę, której kierowca śmiertelnie potrącił 84 osoby i zranił ponad dwieście, zatrzymał turysta z Egiptu, Nadir asz-Szafi’i.

Egipcjanin bawił się w tłumie obchodzących francuskie święto narodowe. Gdy zorientował się, że kierowca ciężarówki celowo rozjeżdża ludzi, najpierw krzyczał, by ten się opamiętał. Wołał, że pod kołami są ofiary. Wtedy jednak zorientował się, że mężczyzna za kierownicą wyjmuje pistolet. Ryzykując własne życie wskoczył do kabiny pojazdu i podjął próbę rozbrojenia napastnika. Został ranny, ale gdyby nie jego czyn, policja zatrzymałaby ciężarówkę znacznie dalej. A to oznaczałoby kolejne dziesiątki ofiar. Otoczony przez policję napastnik, Francuz pochodzenia tunezyjskiego, wymierzył z broni do funkcjonariuszy, lecz spudłował. Został zastrzelony.

Policja prowadzi złożone dochodzenie w sprawie motywów jakimi kierował się sprawca. Jak na razie nie ma żadnych dowodów na to, by Mohamed Lahouaiej Bouhlel należał do którejś z grup szerzących terror w imię radykalnego islamu. Brat jego żony twierdzi, że nie był w ogóle osobą praktykującą, nie przestrzegał zasad islamu. Ojciec sprawcy natomiast podał, że jego syn leczył się psychiatrycznie. 31-latek miał również problemy z prawem przez swoją skłonność do agresywnych zachowań. Był skazany m.in. za pobicia, groźby i dręczenie psychiczne byłej partnerki.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. No, ktos naprawde sie niezle najaral w tej waszej redakcji.
    Jak zwykle lewactwo wzorem rzetelnosci i prawdomownosci.

  2. No i Warzecha miał rację – Europejczycy potrafią tylko uciekać, płakać, przytulać się i malować kwiatki, a Arab wiedział że to nic nie da…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Sondaże z ostatnich dni: PiS na górze, Lewica poza Sejmem?

Ostatnie dni to wysyp sondaży zamawianych przez różne portale i media. Są niewielkie różni…