Po naciskach fundacji „Viva!” sieć zdecydowała się wycofać ze sprzedaży kontrowersyjną zabawkę. Gest Auchana wart jest docenienia.

Dyrektor do Spraw Komunikacji w Auchan przysłała fundacji „Viva!” pismo, w którym informuje, że sklep zamierza niezwłocznie wycofać z obiegu zabawki zachęcające do przemocy wobec zwierząt. „Nieprzewracalny przyjaciel” nie będzie już dostępny na półkach hipermarketu – przedstawiciele sieci sami przyznali, że dostrzegają „niepedagogiczne aspekty” zabawki. Dmuchane worki treningowe dla dzieci, które wzbudziły wątpliwości etyczne działaczy prozwierzęcych, miały kształt tygrysa, delfina i krokodyla. Wcześniej były też dostępne w sklepach Carrefour, nadal można niestety je kupić w internecie i niektórych mniejszych sklepach stacjonarnych.

Przedstawiciele „Vivy!” dziękują za wsparcie internautom, którzy przyłączyli się do protestu i wysłali do biura obsługi klienta sieci Auchan negatywne opinie na temat zabawki. Przy okazji w internecie rozgorzała na nowo dyskusja na temat zabawek militarnych, które również mogą zachęcać do przemocy i sugerować, że agresywne zachowanie jest częścią zabawy i nie wyrządza nikomu krzywdy. Boom na Wyklętych i Obronę Terytorialną sprawił, że znów plastikowe karabiny i pistolety święcą triumfy na sklepowych półkach.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Pełny sukces! Obrońcy praw zwierząt mogą być z siebie dumni, bo ocalili tyle niewinnych worków treningowych w kształcie zwierząt.

    Sorry, ale teraz dzieci nie będą walić w zwykłe worki treningowe, bo one są dla dzieci nieatrakcyjne wizualnie, więc rozładują agresję na kolegach i koleżankach, albo i prawdziwych zwierzakach.

    Puknijcie się w czoło, może zwykły rozum wam wtedy powróci.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Niemieccy intelektualiści w obronie Assange’a

Od połowy lipca wciąż pojawiają się nowe podpisy pod listem otwartym do Angeli Merkel. Syg…