Do długiej listy dziennikarzy, którym zakazano wjazdu na Ukrainę dołączył duet korespondentów BBC – Emma Wells i Steve Rosenberg.

Zaktualizowany spis nazwisk, którym nowe „demokratyczne” władze Ukrainy zakazały wjazdu na terytorium rządzonego przez siebie kraju pojawił się na oficjalnej witrynie internetowej Poroszenki 16 września. Lista ta powstała i jest rozszerzana na podstawie specjalnego prezydenckiego dekretu, który pozwala na nakładanie podobnych sankcji na dowolnie wskazane jednostki, które zostaną arbitralnie uznane za „stanowiące zagrożenie dla interesu narodowego” lub „promujące działania terrorystyczne”.

Decyzję Poroszenki natychmiast skomentował szef sekcji korespondentów zagranicznych BBC, Andrew Roy.

– To haniebny atak na wolność mediów. Sankcje ogłoszone przez ukraińskie władze w odniesieniu do naszych dziennikarzy uznaję za całkowicie niewłaściwe i nieuzasadnione. Nasi dziennikarze rzetelnie relacjonują sytuację na Ukrainie. Wzywam rząd tego kraju do natychmiastowej zmiany decyzji i pilnego usunięcia nazwisk naszych dziennikarzy z listy osób objętych zakazem wjazdu – mówił oburzony Roy podczas specjalnej konferencji prasowej.

Oto kolejna próbka wiarygodności nowych ukraińskich władz jako bardziej „demokratycznych” i „szanujących wolność”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Arabska wiosna – z demokracji i rewolucji wymarzonej przez internetowych lewicowców w Polsce i nie tylko zrobił się fundamentalistyczny burdel.

    Ukraiński Majdan i „rewolucja godności” – kolejny raz „lewica” poparła zrobienie kompletnego burdelu w którym od początku pierwsze skrzypce grali oligarchowie i neonaziści.

    Teraz sprawa imigrantów. Społeczeństwo mówi „nie” – społeczeństwo to hurr durr faszyści.

    Możecie nienawidzić nawet Polski.Ale Polska lewica jest przesycona Polskością czy tego chcecie czy nie. Zwłaszcza w realizowaniu znanego przysłowia „Polak mądr po szkodzie”.

    No chyba,że chodzi o to,że Soros płaci i Soros wymaga.Wtedy na pohybel takiej lewicy,żyjącej z funduszy wroga ludu winnego „Planu Balcerowicza”.

  2. Na zachodzie, zwłaszcza w USA, nie brakuje pożytecznych idiotów, którzy piszą o „separatystach” i „wewnętrznych sprawach ukrainy.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Rosja: Putin głosi „wartości rodzinne” i zapowiada duże wydatki

Przed wrześniowymi wyborami parlamentarnymi w Rosji, prezydent Władimir Putin zapowiedział…