Premier Beata Szydło deklaruje, że jej rząd spełni zobowiązania rządu Ewy Kopacz w zakresie przyjmowania uchodźców. I dodaje, że na chwilę obecną Polska jest gotowa przyjąć 100 osób.

Beata Szydło, fot. wikimedia commons
Beata Szydło, fot. wikimedia commons

Szefowa rządu stwierdziła na konferencji prasowej w Radomiu, że jej gabinet jest przewidywalny i racjonalny, a to oznacza, że będzie realizować zobowiązania poprzedników. Szydło dodała jednak, że „decyzje przyjęcia określonej liczby osób do UE były złymi decyzjami”. Zasugerowała, że rząd chciałby wznowić dyskusję o tych decyzjach i je zrewidować. Oznaczać to może tylko tyle, że rządzący PiS chciałby dążyć do tego, by Polska uchodźców nie przyjęła w ogóle. Rząd Ewy Kopacz zgodził się udzielić schronienia 7 tys. osób. Szydło jak na razie widzi w Polsce miejsce dla stu.

Nawet jeśli „przewidywalny i racjonalny” rząd nie zdoła wycofać się z zobowiązań w sprawie uchodźców, będzie stawiał warunki w kwestii tego, kto wjedzie do Polski. Beata Szydło stwierdziła ponadto, że najlepszym wsparciem dla uchodźców byłoby dofinansowanie tureckich obozów dla migrantów i doprowadzenie do tego, by ci wrócili do krajów pochodzenia. O tym, w jakim owe kraje są w stanie, jakie perspektywy czekają na ich mieszkańców i jakie są w związku z tym szanse na falę dobrowolnych powrotów, polityk nie mówiła.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. „Policjanci z Kolonii: „Większość sprawców dopiero co przyjechała do Niemiec”

    Policjanci w rozmowie z prasą zaprzeczają informacjom swoich dowódców, jakoby nieznana była tożsamość sprawców ekscesów w Kolonii. „Większość z tego tłumu to byli Syryjczycy, którym chodziło o seksualną rozrywkę”.”
    http://www.dw.com/pl/policjanci-z-kolonii-wi%C4%99kszo%C5%9B%C4%87-sprawc%C3%B3w-dopiero-co-przyjecha%C5%82a-do-niemiec/a-18966359?maca=pol-rss-pol-all-1492-xml-mrss

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Hiszpania: czego nas nauczyły wybory w Madrycie?

Lewica poniosła w Madrycie dotkliwą porażkę. Pablo Iglesias został pokazany przez reakcyjn…