Minister Brudziński podczas spotkania z szefami związków zawodowych w MSWiA miał przekazać policjantom ofertę, która ma szansę skutecznie zakończyć protesty trwające od lipca. To pełnopłatne L4, podwyżki (300 zł od stycznia 2019 i 250 zł od lipca przyszłego roku). Ministerstwo wycofa się również z progu emerytalnego 55 lat.

Polic/flickr.com/Piotr Drabik

Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze TVN24, takie propozycje miały paść na spotkaniu, a związkowcy uznali je za atrakcyjne. „To kończy nasz protest” – miał powiedzieć jeden z funkcjonariuszy obecnych na spotkaniu. Ponoć powiedział też, że „niezliczone spotkania z wiceministrem Zielińskim nie przynosiły żadnego efektu. Za to kilka z ministrem Brudzińskim wystarczyło”.

Jak zarzekał się Rafał Jankowski, przewodniczący policyjnego związku zawodowego, nie podpisano żadnego dokumentu – najpierw oferta ministerstwa musi zostać przedyskutowana w wojewódzkich strukturach. Oficjalnej deklaracji o zawieszeniu protestów również na razie nie ma. Ale szefowie związków są dobrej myśli. Policjanci oprócz pełnopłatnych zwolnień, podwyżek i korzystniejszych rozwiązań emerytalnych zyskaliby również płatne nadgodziny (teraz mogą wyłącznie odbierać wolne).

Policjanci protestują od lipca. Zaczęli od rezygnacji z wystawiania mandatów, później doszedł strajk włoski i zapowiedź ogólnopolskiej demonstracji pod oknami kancelarii premiera. Do protestu policjantów dołączyły inne służby mundurowe: funkcjonariusze Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, a także cywilni pracownicy resortu spraw wewnętrznych.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Z Lenina: państwo policyjne to takie państwo, w którym policjant zarabia więcej niż nauczyciel.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Portal Strajk rozpoczął współpracę z portalem „Fakty i Analizy”

Miło nam poinformować, że Portal Strajk z początkiem grudnia rozpoczął stałą współpracę z …