Związkowcy z Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej zdecydowali o rozpoczęciu strajku rotacyjnym od 16 czerwca. Znana jest już forma, w jakiej będzie prowadzony – podaje portal onet.pl.

Służba zdrowia strajkuje, zachęcona postawą pielęgniarek z CZD /fot. pixabay.com
Służba zdrowia strajkuje, zachęcona postawą pielęgniarek z CZD /fot. pixabay.com

Strajkować zamierzają zarówno lekarze, jak i personel pomocniczy. O przyczynach strajku pisaliśmy obszerniej tutaj. Spór zbiorowy w szpitalu im. Starkiewicza trwa od października zeszłego roku. 22 marca tego roku odbył się tam już jeden strajk – ostrzegawczy. Trwał dwie godziny. Teraz organizacje związkowe działające w placówce, zachęcone postawą pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka, postanowiły również zawalczyć o swoje.

Związkowcy zarzucają dyrekcji szpitala rozbieżności płacowe przy tych samych stanowiskach, złą organizację pracy oraz generalnie niskie płace, przez co w szpitalu ciągle brakuje personelu, a z pracy rezygnują nawet lekarze specjaliści. Domagają się od dyrekcji 300 zł podwyżki dla każdego pracownika, a także wyrównania rozbieżności. Zapowiadają strajk rotacyjny, czyli trwający w określonych godzinach: od 7.00 do 15.00.

– Powołaliśmy Komitet Strajkowy, który obecnie opracowuje szczegółowy regulamin tej akcji. Przede wszystkim musimy zadbać o bezpieczeństwo pacjentów, dlatego ze strajku wyłączone będą oddziały onkologii, chemioterapii i Szpitalny Oddział Ratunkowy – powiedziała Elżbieta Żuchowicz, przewodnicząca „Solidarności” w szpitalu im. Starkiewicza. – Na trzy dni przed strajkiem będziemy informować pracodawcę, którzy pracownicy i z jakich oddziałów zadeklarowali udział w akcji.

Rozpoczęcie akcji planowane jest na 16 czerwca.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Homofobicznym gminom pod rozwagę: NSA unieważnił uchwałę nienawiści

Rada Gminy Serniki 21 czerwca 2019 roku podjęła uchwałę, mającą formę deklaracji o nazwie …