Wrocław upamiętni profesora Modzelewskiego. Jacek Sutryk obiecał to na Facebooku, komentując zapytanie publicysty Przemysława Witkowskiego. W stolicy Dolnego Śląska ma również powstać tablica upamiętniająca Modzelewskiego.

– Urodziłem się w Moskwie, wychowałem w Warszawie, ale zapytany, skąd jestem, odpowiadam odruchowo: „z Wrocławia”. Bo moim miastem jest Wrocław. To kwestia uczuć, czyli patriotyzmu lokalnego – mówił za życia Karol Modzelewski. Dlatego też dziennikarz Krytyki Politycznej Przemysław Witkowski, pochodzący z Wrocławia, zasugerował na Facebooku obecnemu prezydentowi miasta: „Jako patron ulicy konieczny. Myślę, że Wrocław powinien zacząć. Co Pan na to panie prezydencie?”.

Jacek Sutryk odpowiedział:

„Rozmawiając dziś telefonicznie z panią Małgorzatą Goetz, wdową po profesorze Modzelewskim, złożyłem wyrazy współczucia i zadeklarowałem wszelką pomoc. Profesora Karola Modzelewskiego uhonorujemy Złotą Odznaką Wrocławia 'Wratislavia Grato Animo’. Ponadto Profesor będzie patronował jednej z ulic Wrocławia i taki wniosek złożę”.

O ulicę imienia zmarłego profesora upomniał się również Rafał Dutkiewicz, były prezydent miasta

Ale to nie jedyna inicjatywa mająca na celu upamiętnienie Karola Modzelewskiego.

– Będziemy wnioskować o zamontowanie na ulicy Więziennej we Wrocławiu pamiątkowej tablicy profesora Karola Modzelewskiego – zapowiedział na antenie Radia Wrocław Krzysztof Turkowski, jeden z założycieli Studenckiego Komitetu Solidarności we Wrocławiu, historyk, opozycjonista i przyjaciel zmarłego profesora.

patronite
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Prokuratura łaskawa wobec księgowej Tadeusza Rydzyka

Nie powinno to specjalnie nikogo dziwić. Prokuratura broni jak lew skazanej księgowej bizn…