Agresja i homofobia stają się głównym towarem eksportowym państwa polskiego. Tym razem w niemieckiej stolicy troje Polaków napadło w komunikacji miejskiej na parę gejów. Policja z Berlina prosi o pomoc w zidentyfikowaniu sprawców.

Zdarzenie miało miejsce 4 marca br., jednak niemiecka policja dopiero teraz opublikowała informacje oraz film, na którym widać osoby odpowiedzialne za napaść. Wszelkie informacje dotyczące ich tożsamości czy aktualnego miejsca pobytu można zgłaszać na fejsbukowym profilu Polizei Berlin. 

Sytuacja zdarzyła się w nocy około godz. 1:45 w tramwaju linii 10. 39-letni Niemiec wracał do domu w towarzystwie swojego partnera. Wtedy został zaczepiony przez troje osób mówiących po polsku – dwóch mężczyzn i jedną kobietę. Jak to często bywa za zachodnią granicą, wszyscy przybysze znad Wisły byli uzbrojeni w butelki z piwem. Jeden z nich zapytał pasażera, czy jest gejem. Kiedy usłyszał odpowiedź twierdzącą, uderzył go w twarz. Jego kolega rzucił się na mężczyznę z pięściami, a kobieta uderzyła go w głowę butelką.

Większość komentujących wyraziło szczere obrzydzenie zachowaniem Polaków. Czytamy m.in. „mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze i zostaną aresztowani”, „tchórze, wiele razy widziałem jak wyzywali i wypowiadali te swoje religijne zaklęcia, nigdy poprawnie po niemiecku”, „szybko trzeba coś z tym zrobić, ukarać, bo będzie tego więcej”, „każdy może żyć jak chce, czego oni chcą od ludzi?”, „jestem załamana, niedaleko mojego domu też widuje takich Polaków” – czytamy na Facebooku.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z monitoringu na których widać sprawców.

 

 

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
    1. Pajacu w swoim pislandzie polandii mozesz szczekac jak ci pisiory karzą ale w eu jest tolerancja czy ci się to podoba czy nie a za dyskryminację i cielesne pobicie możesz iść do piersią ty wyborco Kaczy!!

  1. skoro w szkole uczy się jak zabijać to co się dziwić, teraz będzie można mieć broń to będzie „meksyk”

  2. „tchórze, wiele razy widziałem jak wyzywali i wypowiadali te swoje religijne zaklęcia, nigdy poprawnie po niemiecku”
    „szybko trzeba coś z tym zrobić, ukarać, bo będzie tego więcej”
    „jestem załamana, niedaleko mojego domu też widuje takich Polaków”

    Naprawdę się tak podobają takie komentarze, panie Nowak? Bo mnie jakoś bardzo przypominają komentarze „potomków husarii” o „ciapakach”.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Unia wkurzona na Turcję, ale bezsilna wobec „szantażu migracyjnego”

Dziś w Brukseli na spotkaniu szefów dyplomacji krajów Unii Europejskiej tematem głównym by…