Reklamy wciąż wciskają, że my Polacy lubimy cośtam i jesteśmy jacyśtam. To prawda. Niektórzy Polacy rzeczywiście tak mają. Inni – nie. A gdybym napisał, że Polacy to debile? I podparł to twardymi faktami potwierdzającymi ten debilizm? Jak choćby to, że przez całą noc na maila i telefon właściciela firmy z Gryfina, do której należała ciężarówka, co zabiła kilkanaście osób w Berlinie, przychodziły wiadomości? Obiecywano w nich, że jemu jako terroryście i mordercy uczciwi obywatele zrobią to, co się z terrorystami i mordercami robić powinno.

Piszący te słowa uczciwi obywatele, mimo braku jakichkolwiek informacji, wiedzieli wszystko. Dla nich świat jest prosty. Ten winien, czyja ciężarówka.

Żaden niemiecki portal nie napisał, że „Polnische Schweine z zimną krwią zamordowała niewinnych Niemców”. Nie pojawiły się tytuły o Polaku, który po pijanemu wjechał w tłum. Czy to świadczy, że Niemcy to nie debile?

Gdzie tam. Jasne, że debile. Przecież wpuścili milion „ciapatych”. A teraz nie umieją sobie z nimi poradzić. Już to dziś w paru miejscach wyczytałem. Niemcy to debile – taka konkluzja wynika też z analiz „ekspertów od terroryzmu”, od których zaroiło się nagle we wszystkich mediach. Debile, bo przecież nawet dziecko wie, że każdy bazarek powinien być obstawiony zaporami przeciwczołgowymi, za którymi stoi wieżyczka z karabinem maszynowym.

Prawdy objawione mają wszyscy. Kanclerz Merkel postrzegała uchodźców jako biednych ludzi wyrzuconych z domów przez wojnę. Tyle, że ci najbardziej biedni, zostali tam. W ruinach Aleppo, w namiotach na pograniczu tureckim. Ich nie było stać na to, by przyjąć zaproszenie pani kanclerz. Nie mieli po kilka tysięcy euro dla przemytników ludzi.

Ci, którzy u siebie mieli jakieś majątki, stracili je w czasie podróży. I faktycznie teraz już są biedni. Jednak przybyli do Europy wiedzeni stereotypem i bajką wciskaną im przez rodaków od lat zasiedlających „starą unię”. Przybyli tu, bo liczyli na normalne, godne życie. Na domek, pracę i/lub duży socjal. Dostali łóżko w pakamerze na byłym lotnisku w Tempelhoff.

W sprawie ataku ciężarówką nic nie jest stereotypowe. Przecież to nie Polak ukradł w Niemczech samochód. A na odwrót. Niemcy nawet nie mogą sobie pozwolić na oskarżanie pakistańskiego terrorysty o to, że to jego islamistyczna depresja wywołała mordercze instynkty. Nie, bo po tym, jak niemiecki pilot popełnił samobójstwo, zabierając ze sobą niewinnych pasażerów, wiedzą, że nie można takich zachowań przypisać etnicznie ani rasowo.

Nic w tej sprawie nie jest czarno-białe. Tak jak czarno-białe nie jest nic we współczesnym świecie. Ale dla wielu właśnie taki bipolarny układ jest marzeniem. I dążą do niego, słuchając upraszczaczy świata. Kaczyńskiego, Trumpa, Le Pen, Balcerowicza, mułłów i ajatollachów lub księdza Kneblewskiego. Bazujących na stereotypach i banałach, głosicieli jedynie słusznych rozwiązań, punktów widzenia i ideologii.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. „Nic w tej sprawie nie jest czarno-białe.”
  No tak, czego się spodziewać po lewakach. Bandyta zamordował polskiego kierowcę, po czym rozjechał kilkadziesiąt osób, z tego kilkanaście śmiertelnie.
  Ale nic nie jest czarno-białe. Autor najwyraźniej widzi jakieś niuanse – no bo rozjeżdżanie ludzi nie jest po prostu „czarne”, prawda? Do wyboru: trauma z dzieciństwa, frustracje, choroba psychiczna, zawód miłosny, amerykański rasizmofaszyzmoislamofoboimperializm. Koniecznie trzeba też dodać coś o pokojowej religii pokoju…

 2. ,,Nie, bo po tym, jak niemiecki pilot popełnił samobójstwo, zabierając ze sobą niewinnych pasażerów, wiedzą, że nie można takich zachowań przypisać etnicznie ani rasowo.”
  ——————————-
  Jednak religijnie – jak najbardziej. To Islam w jego pierwotnej czystej formie gdzie jego twórca nakazuje żołnierzom ,,tnijcie im szyje”…
  Gdzie karą za gwałt jest KS dla…. zgwałconej.
  Gdzie karą za ateizm jest KS.
  Gdzie karą za odstępstwo od islamu jest KS…

 3. Aha.I co do tych „wspaniałych” Niemców,to warto się zastanowić nad taką „drobną kwestią”:
  Czy rzeczywiście nie było jak zostawić tej stali w magazynie – czy może tradycyjnie Niemcy pokazali chamsko i nacjonalistycznie swoją „wyższość” na co skarżą się Polscy kierowcy (podobno takie „problemy z rozładunkiem” są nader częste w przypadku Polaków)

  No ale pseudolewica której zależy głównie na terrorystach i nachodźcach to ma gdzieś.

 4. Urojenia ? Żadne urojenia.ISIS ogłaszała,że wśród nachodźców przemyciła TYSIĄCE terrorystów ? Ogłaszała w swoim piśmie Dabiq.Doszło do zamachów w Paryżu,Nicei,Berlinie itd ? Doszło.

  Kto twierdził bzdury,że nie ma żadnych terrorystów,”to wszystko biedni uchodźcy” – wy.
  Kto twierdził bzdury,że to kobiety i dzieci,choć 80% to dorosłe niewyżyte chłopy – wy.
  Kto z uporem maniaka wciska kit,że to nie wina faszystowskiego islamizu – wy.

  Kto więc ma krew tych wszystkich pomordowanych przez islamistów Europejczyków na rękach? – oczywiście,że WY.

  Wy – liberalna „lewica” z Razem,Zlewu i innych takich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rządy strasznych starców

Gerontokracja to pojęcie wywiedzione ze starożytnej Grecji. Oznaczała władzę  sprawowaną p…