Przewodniczący partii „Wiosna” Robert Biedroń szuka nowych sposobów na zatrzymanie spadających notowań swojego ugrupowania. Uznał, że dość skutecznym będzie gromkie starcie z Kościołem katolickim w Polsce.

Biedroń wystosował do przewodniczącego Konferencji Episkopatu – Stanisława Gądeckiego – pismo z wezwaniem do natychmiastowej rezygnacji.

– Chcemy, żeby tym czynem arcybiskup Gądecki zakończył erę ciemności, zaniechań Kościoła katolickiego. Żeby już żadne polskie dziecko, żadne dziecko na świecie nie było ofiarą żadnego księdza, żadnego pedofila, żadnej osoby, która krzywdzi dzieci – mówił Biedroń.

Jednocześnie Biedroń wystosował listy do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w jednym Zbigniewa Ziobry oraz przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości. Od Ziobry oczekuje wszczęcia postępowania w sprawie zaniechań zawiadomienia o popełnieniu przestępstw pedofilii przez funkcjonariuszy Kościoła katolickiego oraz ukrywania podejrzanych o ich popełnienie. Zaś co się tyczy Jarosława Kaczyńskiego, to Biedroń ograniczył się do płomiennych wezwań, by „nie ignorował tej sprawy”.

Podczas konferencji prasowej Roberta Biedronia i Joanny Scheuring-Wielgus, posłanki partii Teraz!, która otrzymała drugie miejsce na liście ugrupowania Biedronia. Posłanka mówiła dziennikarzom, że biskupi uniknęli odpowiedzialności za przestępstwa, które „dzieją się w ich korporacji”.

Niezależnie od słusznego kierunku reakcji Biedronia i Scheuring-Wielgus, trudno oprzeć się wrażeniu, że nie jest to trwała linia programowa obu ugrupowań, lecz chęć wywołania jak największego odzewu i kolejny chwyt PR.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. „Podczas konferencji prasowej Roberta Biedronia i Joanny Scheuring-Wielgus, posłanki partii Teraz!, która otrzymała drugie miejsce na liście ugrupowania Biedronia. Posłanka mówiła dziennikarzom, że biskupi uniknęli odpowiedzialności za przestępstwa, które „dzieją się w ich korporacji” — może by tak panna „kutas-Wielgus” (kutas-wielgus, „Żywot Briana” Monty Pythona) zajęła się przestępstwami które dzieją się w korpo-sejmie?

  2. Biedroń jest produktem tego samego systemu, który odarł z godności całe grupy społeczne. Jego ,,program” to zbitka neoliberalnych zaklęć okraszona umizgami do LGBT.
    To nie może doprowadzić do zaistnienia tego ugrupowania jako poważnej partii politycznej, a ,,Duże PIVO” w parlamencie – już przerabialiśmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Jerzy Urban nie żyje

Powiedzieć, że wraz ze śmiercią Jerzego Urbana odchodzi w przeszłość pewna epoka dziennika…