Kandydat Lewicy na prezydenta zaprezentował program „Start dla Młodych” – zestaw propozycji mających przywrócić bezpieczeństwo socjalne osobom rozpoczynającym dorosłe życie.

– Musimy ich drogę w dorosłość przygotować tak, by w nią wchodzili pewni i pełni energii a nie wczołgiwali się wykończeni walką z przeciwnościami – mówił Robert Biedroń na konferencji w Bydgoszczy.

Zwrócił uwagę, że „w Polsce mamy więcej kościołów i świątyń, więcej pomników i monumentów, niż żłobków i przedszkoli”. Według kandydata Lewicy jest to „symbol wstydu III RP”.

Co zawiera program „Start dla Młodych”? Biedroń obiecuje budowę miliona mieszkań na tani wynajem. Takie posunięcie ma doprowadzić do obniżenia absurdalnych cen na rynku najmu w Polsce. – Powiedzenie „zmień pracę, weź kredyt” po prostu się już nie sprawdza. Dzisiaj potrzebujemy państwa, które w takich miastach jak Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Włocławek, Słupsk, Krosno, będzie angażowało się w powstawanie nowych mieszkań – zaznaczył

Europoseł zapewnia, że jego priorytetem będą inwestycje w bezpłatne usługi publiczne na wysokim poziomie. Zamierza stworzyć 200 tys. nowych miejsc w przedszkolach. W programie znajdujemy też propozycje służące wyrównywaniu szans: tablet dla każdego ucznia oraz  Prezydencki Fundusz Stypendialny – 400 zł miesięcznie dla każdego studenta.

Kandydat przekonywał, że program ten wyraźnie poprawi warunki życiowe i zwiększy bezpieczeństwo młodych obywateli. – Pakt, który będzie cywilizacyjną zmianą, który sprawi, że młodzi ludzie nie tylko będą mogli zostać w naszym kraju, ale także spokojnie planować swoją przyszłość – mówił.

Biedroń wskazał, że dominacja własności prywatnej na rynku mieszkaniowym nie wszędzie jest tak wyraźna jak w Polsce. –  Musimy, jako państwo, postawić na powszechne mieszkalnictwo komunalne, spółdzielcze, samorządowe, które będzie wspierało młodych ludzi, tak jak w Niemczech, tak jak we Francji, tak jak w Austrii – podkreślił kandydat Lewicy

Wreszcie, polityk zapowiedział powstanie funduszu stabilizacyjnego. Państwo miałoby przekazywać 200 zł na każdego studenta, które będzie lokowane w bezpieczne obligacje. – Kiedy każda młoda osoba będzie kończyła 21 lat, będzie miała pieniądze na start. To będzie mniej więcej 80 tys. zł – powiedział Biedroń.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. No i mamy wypowiadajacych sie klecznikow. Biedron masz moje i mojej calej rodziny poparcie !!!!!!!!! Gon katolskie bydlo az do Watykanu !!!!!!!!!!!!!! A nacjonalisci ??? mordy w kubel !!!!!! Wszyscy przeciwnicy rowniez !!!!!!! ryje w kubel albo do kosciola i modlic sie o rozum !!!!!!! Feee !!

  1. Ale tak poza tym – to masz ,,wszystkich w domu”?
   Bo argumenty at personam – to nie są żadne argumenty, podobnie jak prymitywne wyzwiska. Ale czego tu chcieć od emeryta.
   I tak się zastanawiam… czym ty userze ,,Emeryt” różnisz się od innych ,,emerytów-trolluńskich”? Chyba niczym za wyjątkiem wyznawanej religii.

  2. Starałem się zachować umiar tylko okazuje się niepotrzebnie.Ty ziom jesteś jednak inteligentny inaczej.Jesteś tak samo przygłupem jak twój idol.

 2. A czy to nie jest czasami mowa nienawiści wobec katolików? Co jakby ktos powiedział „mamy za dużo parad lgbt, to powod do wstydu”? Został by mianowany nazistą?

 3. A na co Biedroniu żłobek i psedskole? Już w nich był i … nie są i nie będą mu do niczego potrzebne.

 4. Bo kościoły budowano i buduje się od ok. tysiąca lat, a przedszkola i żłobki to na dobrą sprawę dopiero od czasów PRL.

  Biedroń – jak i pozostali kandydaci – pomylił sobie wybory. To są wybory prezydenckie, a nie parlamentarne. A prezydent w Polsce nie ma żadnej mocy sprawczej. Może tylko prosić, postulować lub modlić się o coś.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Deweloper odpowiada Śpiewakowi: mieszkanie mniejsze od celi jest spoko, bo tak chce rynek

Właściciel firmy deweloperskiej, która oferuje w Koszalinie na wynajem mieszkanie wielkośc…