Krzysztof Gawkowski, były sekretarz generalny SLD, został wiceszefem sztabu powstającej partii Roberta Biedronia. Polityk będzie odpowiadał za rozwój struktur regionalnych.

O możliwym transferze Gawkowskiego do ugrupowania byłego prezydenta Słupska Strajk.eu informował jako pierwszy już 6 listopada, kiedy polityk ogłosił odejście z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Z partią, w której spędził całą swoją dotychczasową karierę polityczną, pożegnał się w przyjaznej atmosferze.

Dziś o 14:00 na Placu Konstytucji w Warszawie Robert Biedroń zaprezentował Gawkowskiego jako jednego ze swoich najbliższych współpracowników.

– Zgodnie z obietnicą, chciałbym państwu przedstawić osobę, której nie jest wszytko jedno. Faceta, który pokazał, że liczą się dla niego przede wszystkim wartości i pewna wizja państwa, rozwoju naszego kraju, która dla niego jest ważniejsza niż stołki, pewne przywileje i pewne miejsce w jakichś strukturach. Jest ze mną Krzysztof Gawkowski, który od dzisiaj dołącza do drużyny, którą buduje w ramach Ruchu Biedronia. Drużyny, która będzie najlepszą drużyną na świecie, złożoną z takich ludzi jak Krzysztof – stwierdził Robert Biedroń na briefingu. Gawkowski będzie odpowiadał za budowę struktur.

patronite

Gawkowski, cieszący się opinią dobrego organizatora i pracowitego polityka ma zarządzać rozwojem powstającego ugrupowania.

– Jest prawie 800 tys. osób, kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy i wolontariuszek, których trzeba mądrze zaangażować w ten projekt. To jest zadanie dla Krzysztofa, które dzisiaj mu powierzam – zaznaczył prezydent Słupska.

Nowy człowiek Biedronia w ciepłych słowach mówił o szefie swojej formacji. – To jest zaproszenie do zmiany Polski. Mało jest polityków, którzy myślą o polityce jako szansie na zmianę, a nie walce o stołki – przekonywał Gawkowski. – W Słupsku pokazał, że polityka może być bliska ludzi, a daleka od stołków, że nie chodzi o to,, żeby kogoś wycinać. Nie zasługujemy na rządy PiS, partii, która nie szanuje demokracji. Ale nie zasługujemy też na Platformę, która demokracji co prawda nie łamała, ale zapomniała o zwykłym człowieku – zaznaczył Krzysztof Gawkowski.

Obecni na konferencji dziennikarze próbowali się dowiedzieć jaki będzie profil ideowy nowego ugrupowania. Robert Biedroń unikał jednak wiążących stwierdzeń.

– Ludzie czekają na zmianę, mam nosa politycznego. Wy też to chyba czujecie – mówił w piątek Biedroń. Robił uniki, gdy pytano go o konkrety, choćby o to, czy chce budować partię umiarkowaną, czy zdecydowania lewicową. – To będzie ruch Polek i Polaków. Nie wiem, czy prawicowy, czy lewicowy. Ale zbudowany na otwartości, na europejskości. Skończymy z polityką w której zajmujemy się pomnikami i marszami. Każdy, kto marzy o Polsce, która łączy, a nie dzieli, może do nas dołączyć – mówił były prezydent Słupska.

Gawkowski jest politycznym dzieckiem SLD. Na studiach był działaczem młodzieżówki tej partii, potem jako stronnik Millera i Czarzastego pełnił m.in. funkcję sekretarza generalnego partii i wiceszefa ugrupowania. 

Transfer Gawkowskiego z pewnością nie jest ostatnim, który wzmocni szeregi nowej formacji. Wcześniej do drużyny Biedronia dołączyła m.in. Paulina Piechna-Więckiewicz, była członkini SLD i Inicjatywy Polskiej. W najbliższych tygodniach może dość do jeszcze głośniejszego porozumienia. Biedroń rozmawia bowiem z czołową polityczką innej lewicowej partii. Wśród potencjalnych twarzy projektu wymieniany jest również Tomasz Lewandowski, wiceprezydent Poznania.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Gawkowski(identycznie jak wcześniej działacze UW ,,emigrujący” do PO – chce się po prostu na apanaże sejmowe załapać korzystając z efektu zaciekawienia ludzi ,,świeżynką”. Identyczny manewr wcześniej zastosował książę biłgorajski… Skuteczność? na jeden sezon, jednak będąc w parlamencie można wzorem Arłukowicza pod skrzydełka PO się udać… A tsm pewność dalszej ,,kariery sejmowej” wzrasta do niemal pewności.
    Ot i cały obraz ,,lewicy”.

    1. A ino (choć i jednocześnie uporczywa myśl o okręcie i szczurach)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Homofobicznym gminom pod rozwagę: NSA unieważnił uchwałę nienawiści

Rada Gminy Serniki 21 czerwca 2019 roku podjęła uchwałę, mającą formę deklaracji o nazwie …