Kolejna porażka wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania. Ofiara morderstwa latami była katowana przez męża, rodzina miała założoną Niebieską Kartę. Sprawca został nawet skazany prawomocnym wyrokiem – w zawieszeniu. W niedzielę zadźgał 57-letnią żonę i ciężko ranił 19-letnią córkę.

flickr.com/Maarten Van Daam
flickr.com/Maarten Van Daam

Do tragedii doszło w miejscowości Drewnowo w powiecie braniewskim, w województwie warmińsko-mazurskim. Dziewczyna została przetransportowana do szpitala. Prawdopodobnie stanęła w obronie matki. Sprawca od lat znęcał się nad żoną i córką, wiedzieli o tym zarówno sąsiedzi, jak i policja, która w teorii miała bronić kobiety przed przemocą. – Policjanci wszczęli procedurę „Niebieskiej Karty”, a kryminalni prowadzili dochodzenie. Sprawca usłyszał zarzuty, a akt oskarżenia trafił do sądu.  W lutym tego roku, decyzją sądu, mężczyzna został skazany na karę 7 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata za znęcanie się nad rodziną – poinformowała sierż. Jolanta Ciszewska, rzecznik prasowy braniewskiej policji.

Zaledwie dwa miesiące temu do podobnej sytuacji doszło w miejscowości Płoty pod Zieloną Górą pijany mężczyzna z wyrokiem w zawieszeniu za maltretowanie żony zadźgał ją nożem kuchennym. We wrześniu zeszłego roku z kolei mieszkaniec Białogardu przy użyciu ostrych narzędzi i sznura torturował i zabił byłą żonę – wcześniej również został skazany z tego samego paragrafu, również na warunkowe pozbawienie wolności. Z kolei Sąd Apelacyjny w Białymstoku w marcu br. uznał 29 ciosów nożem, które mąż zadał swojej żonie, za „lekkie obrażenia ciała” – sprawca trafił wprawdzie do więzienia, ale zaledwie na 1,5 roku.

Rocznie z rąk swoich partnerów i mężów ginie w Polsce 150 kobiet.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Tak, tak. Jeszcze ten zakrwawiony nóż – to klasyka „Faktu” i innych brukowców. Nie wiedziałem, że „Strajk” staje się tabloidem dla brunatnego motłochu wzywającym do linczu. No cóż, jaki kraj, takie lewicowe wiadomości. Zaścianek jak na plebanii kościelnej. Może jednak warto choć zmienić tytuł: zamiast „Strajk” może „Kronika policyjna”? Samolińska już wzywała do rozprawy z kibolami. Teraz chce się brać za męskich brutali. Kto będzie następny: sprzedawcy dopalaczy czy bestie? Skąd się biorą tacy kretyni (kretynki) na lewicy????

    1. Nie czepiaj się grafiki. Wazny jest problem jaki artykuł porusza, a chyba przyznasz,ze ten problem jest i trzeba z nim walczyć, nie tylko jak piszesz z ,, męskimi brutalami”, ale z każdym sprawcą przemocy. Walka z kibolami i sprzedawcami dopalaczy też jest potrzebna. Gdzie tu widzisz kretyństwo? Artykuł pokazuje nieudolność państwa, sądów, opieki socjalnej i krzywdę najsłabszych. Zamiarem autorki nie było wywołanie sensacji ( zresztą cóż to za sensacja, takie zdarzenia mają miejsce coraz częściej), ale pokazanie jak działa wymiar sprawiedliwości i jak nie działa pomoc społeczna w patologicznym systemie politycznym.
      Co do,jak to określasz” plebanii kościelnej”, to w wielkim stopniu winę za tragedię i przemoc w domach ponosi właśnie kościól katolicki, który naucza, że małżeństwo jest święte i trzeba w nim TRWAĆ mimo wszystko. Właśnie to trwanie przy oprawcy powoduje tragedię. Reszty dopełnia nieudolne państwo.

  2. To nie jest porażka wymiaru sprawiedliwości, tylko systemu opieki społecznej, edukacji i socjalizacji. Żałosne jest jak czyta się na lewicowym portalu sformułowania wzywające do ostrego karania. Tak samo jak w „Fakcie” albo w „Superexpresie”. Jeżeli ktoś chce więzieniem rozwiązywać problemy społeczne, to znaczy że jest równie autorytarny jak prawica populistyczna. Albo najnormalniej brakuje mu wiedzy. Smutne jest, że coraz częściej tzw. „feministki” w postulatach karania i używania przemocy państwa do rozwiązywania problemów społecznych, stoją w tym samym miejscu co faszyzująca prawica (może trzeba wstąpić do PiS? – oni są i „socjalni” i chcą zaprowadzać „porządek”). Tylko co to ma wspólnego z lewicą? NIC

  3. wielokrotnie slyszalam i czytalam o wieloletnich wyrokach wiezienia dla kobiet ktore w desperackim odruchu zlapaly noz i w obronie wlasnej zabily swojego kata. Czyli mamy w Polsce prawo ktore karze za zabojstwo. Jest sprawiedliwosc!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Portal Strajk rozpoczął współpracę z portalem „Fakty i Analizy”

Miło nam poinformować, że Portal Strajk z początkiem grudnia rozpoczął stałą współpracę z …