Site icon Portal informacyjny STRAJK

„Błąd 404: nie znaleziono nazi-propagandy” – atak na stronę „wSieci”

Międzynarodowa grupa hakerów o wdzięcznej nazwie Cyber Justice Team (Grupa Cyfrowej Sprawiedliwości) dokonała ataku na stronę polskiego tygodnika, która wciąż pokazuje błąd 404. To kara za porównywaną do nazistowskich plakatów okładkę z zeszłego tygodnia.

W zeszłym tygodniu Polska znowu stała się przedmiotem dyskusji w międzynarodowej prasie. Tym razem „zawdzięczamy” to redaktorowi naczelnemu pisma wSieci, Jackowi Karnowskiemu. Na okładce jego pisma pojawiła się ilustracja przedstawiająca białą kobietę, z której anonimowe ciemne ręce próbują zedrzeć okrywającą ją flagę Unii Europejskiej i tytuł „Islamski gwałt na Europie”. Za granicą porównywano ją do propagandy nazistowskiej, faszystowskiej i tej produkowanej przez Ku Klux Klan – pokazywano konkretne przykłady bardzo podobnych motywów na plakatach czy innych materiałach. O sprawie pisały m.in. „The Guardian”, „The Huffington Post”, „The Washington Post” i „Al-Jazeera”.

Od wczoraj strona internetowa tygodnika nie działa – została zaatakowana przez Cyber Justice Team. „Tango Down” – napisali na Twitterze cyberaktywiści. – „Błąd 404: nazistowska antymuzułmańska propaganda nienawiści nie została odnaleziona”. Wcześniej grupa atakowała m.in. niemieckie grupy o charakterze neonazistowskim. Grupa opisuje się jako walcząca z Państwem Islamskim, opresją, ekstremizmem i nienawiścią.

„Gazeta.pl z tryumfem ogłosiła, że jakaś grupka internetowych bandziorów zaatakowała serwis naszego tygodnika pod adresem wsieci.pl w związku z okładką numeru z ostatniego poniedziałku. Internetowe bandziorki muszą być wyjątkowo słabo zorientowane – z naszego punktu widzenia strona samego tygodnika ma znaczenie wyłącznie informacyjne i jest na niej prezentowany jedynie spis treści poszczególnych numerów.” – napisał Łukasz Warzecha, jeden z głównych publicystów tygodnika. Z jakiegoś powodu redakcja mimo to zdecydowała się przenieść ów nieistotny „spis treści” pod inny adres internetowy.

[crp]
Exit mobile version