Minister spraw wewnętrznych teoretycznie takie rzeczy wie najlepiej. W końcu w jego gestii jest być zorientowanym, czy naszemu krajowi grozi niepowstrzymana fala imigrantów z Bliskiego Wschodu. Okazuje się, że uchronił nas przed nią tylko i wyłącznie rząd PiS.

Szef MSW, fot. flickr.com / Ministerstwo Spraw Wewnętrznych
Szef MSW, fot. flickr.com / Ministerstwo Spraw Wewnętrznych

Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej powiedział: – Mogę zapewnić, że dopóki rządzi PiS, nie zgodzimy się na to, żeby do Polski przyjeżdżali emigranci z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki. Gdyby nie zmiana rządu, to pewnie tysiące emigrantów z Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu mielibyśmy w Polsce.

Błaszczak jest dumny z tego, że obecny rząd nie kontynuuje polityki przyjmowania ustalonych na unijnym szczycie kwot uchodźców, którą rozpoczęła Ewa Kopacz. Jest wręcz przekonany, że powstrzymał proces dla Polski szkodliwy i niebezpieczny. – Pewnie duża część z tych imigrantów wyjechałaby z Polski na Zachód. To był cel ich podróży. Dopóki rządzi rząd PiS takich sytuacji nie będzie.

Szef MSW długi wywód o walorach nieprzyjmowania imigrantów przytoczył w kontekście pracy policji na terenie Warszawy. Zapewnił, że w stolicy nie ma „no go zones”, gdzie funkcjonariusze boją się zapuszczać („tak jak na zachodzie Europy”), dając jednoznacznie do zrozumienia, że takie strefy, gdzie przestępczość i przemoc kwitnie, to właśnie siedliska imigrantów. Zapewnił też, że jego resort dołożył wszelkich starań, aby zapewnić Polakom bezpieczeństwo podczas szczytu NATO w Warszawie oraz ŚDM w Krakowie. W tle tych wypowiedzi wątek imigrantów przewijał się cały czas. Minister najwyraźniej utożsamia wojennych uchodźców z terrorystami – a to rzecz nie do wybaczenia.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Nie jestem apolegetą pisiorków, ale faktem jest, że to oni wykorzystali sytuację i położyli kres napływowi niewielkiej liczby muzułmanów do Polski. Wykorzystali też sytuację i wprowadzili „ustawę antyterrorystyczną”… bez terrorystów, która ma chronić, ale chyba władzę przed „gniewem ludu”. Winą bezdyskusyjnie obarczam PO-PSL którzy dali pretekst do wejścia w życie „ustawy antyterrorystycznej”, którą sami chcieli wprowadzić, ale wylecieli na „zbity pysk”. Ps. No cóż, niektórym Polakam wystarcza kufel piwa i micha strawy i byle dziwa.
    „Dobrze to już było i se ne vrati”.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Włochy: sojusznik Kaczyńskiego i Orbana stanie przed sądem za uwięzienie migrantów na statku

„Broniłem ojczyzny” – takimi słowami lider skrajnie prawicowej Ligi wyja…