Rzecznik Praw Obywatelskich jest zdania, że podczas manifestacji przeciwko uchodźcom może dochodzić do łamania prawa. Były wiceminister MSWiA w rządzie PiS uważa, że to cenzura.

https://www.facebook.com/mwpoznan/photos/
https://www.facebook.com/mwpoznan/photos/

Adam Bodnar zażądał od komendanta głównego policji wyjaśnień w sprawie przestępstw z nienawiści mających miejsce podczas demonstracji nacjonalistów polskich.

Nie trzeba być wielkim specjalistą, by udowodnić, że podczas demonstracji organizowanych przez przeciwników przyjmowania uchodźców w Polsce, dochodziło do łamania prawa poprzez publiczne propagowanie nienawiści ze względu na przynależność narodową, etniczną, rasową , polityczną lub wyznaniową czyli przestępstwa z nienawiści regulowane w art. 119, 256 i 257 kodeksu karnego. Za każdym jednak razem policja głuchnie i ślepnie na tego typu publiczne popełnianie przestępstw. Strajk.eu pisał o tym piórem prof. Moniki Płatek, która na własne uszy słyszała, jak w lipcu br. Młodzież Wszechpolska wzywała do fizycznej rozprawy z ludźmi z powodu ich wyznania. („A na drzewach zamiast liści będą wisieć islamiści” darli się narodowcy) Policjanci, indagowani przez jedną z obserwatorek demonstracji, czemu nie reagują odpowiedzieli jej wyzwiskami.

Za wolnością propagowania nienawiści i zgodą na tworzenie atmosfery linczu wystąpił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie PiS w roku (2205-2006). Uznał, że RPO knebluje swobodę wypowiedzi neonazistów. Intencje Adama Bodnara nazwał „mściwością” i wezwał do aktywności wobec demonstracji „lewackich”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Słowo „islamista” ma według wikipedii dwa znaczenia. Pierwsze to naukowiec zajmujący się religią – islamem. Nie wydaje mi się by w Polsce odbywały się marsze protestacyjne przeciw naukowcom.
    Drugie znaczenie to fundamentalista islamski. Fundamentaliści islamscy ścinają mieczami głowy wyznawcom innych religii , ateistom , ludziom innych orientacji seksualnych a niewierne żony kamieniują. Zdanie „a na drzewach zamiast liści będą wisieć islamiści” odnosi się raczej do tych drugich. Panie Macieju Wiśniowski , czy wyobraża pan sobie rozprawę sądową przeciwko osobie niosącej ten transparent? Może policja nie reaguje bo ma trochę oleju w głowie? Pan z pewnością nie ma. Nie rozumiem uporczywego dążenia dziennikarzy Strajku do polaryzowania społeczeństwa. Moglibyście chociaż napisać co chcecie osiągnąć tak nieudolną kampanią nienawiści skierowaną do sporej części polskiego społeczeństwa .

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Ikonowicz kandydatem na RPO?

Sprawa nowego Rzecznika Praw Obywatelskich powróciła za sprawą Piotra Ikonowicza, forsowan…