Polscy przedsiębiorcy i pracownicy fitness mają dość i zaczynają walczyć o swoje. Z powodu lockdownu zostały zamknięte siłownie i sale treningowe, tysiące ludzi zostało pozbawionych możliwości pracy. Na czas wakacji branża uległa chwilowemu rozmrożeniu, ale nadal działano w ostrym reżimie covidowym, co spowodowało ogromne straty finansowe. Teraz mówią: Dość!

Polska Federacja Fitness zrzesza właścicieli i pracowników branży fitness poszkodowanych przez lockdown. Dziś, po wielu tygodniach przygotowań i konsultacji prawniczych, uruchomili program do zbierania wniosków do pozwu zbiorowego. Pod projektem podpisało się już kilkuset właścicieli obiektów sportowych z branży.

Domagają się między innymi obniżenia czynszów za lokale, które stoją zamknięte, odszkodowań i rozszerzenia tarczy pomocowej, która w obecnym kształcie obejmuje jedynie nielicznych.

„Z oficjalnych informacji przekazywanych przez rząd, otwarcie branży może nastąpić na przełomie marca i kwietnia… ale i ten termin nie może być pewny. Nikt z Nas nie może dłużej czekać, dlatego podjęliśmy decyzję dot. pozwu.” pisze na Facebooku Polska Federacja Fitness.

Po kilkutygodniowych analizach prawnych, spotkaniach z licznymi kancelariami oraz dokładnej weryfikacji potencjalnych…

Opublikowany przez Polska Federacja Fitness Czwartek, 7 stycznia 2021

Na profilu FB oraz nowopowstałej stronie Federacja zbiera wnioski od osób chcących przystąpić do pozwu zbiorowego.

„Mimo niektórych wprowadzonych zmian dot. narzędzi finansowych, finalne warunki nadal są daleko od oczekiwanych, aby branża mogła faktycznie odczuć wsparcie Państwa. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ! Zarówno ze względów finansowych [koszta kancelarii] jak i oczekiwanych efektów, koniecznym jest zbudowanie jak największej reprezentacji. Działając w rozproszeniu, pojedynczo czy partyzancko – na dłuższą metę nie osiągniemy wiele. To, że lockdown jest niekonstytucyjny i nielegalny – wszyscy wiemy”- piszą członkowie Polskiej Federacji Fitness.

Ciągłe zmiany rządowych decyzji, brak realnej pomocy dla pracowników i przedsiębiorców, bezprawne działania i obostrzenia sprawią, że coraz więcej środowisk pokrzywdzonych przez lockdown będzie się domagało odszkodowań. Ale ten rząd prędzej zbankrutuje niż przeprosi.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosja wraca do Afganistanu. Tym razem bez przelewu krwi

Po panicznej ucieczce wojsk USA z Afganistanu, Moskwa próbuje wejść na puste miejsce. Tym …