Czy Markowi Jakubiakowi uda się stworzyć silną formacje skrajnie prawicową? Od czego zależy powodzenie tego przedsięwzięcia?

Gościem Komentarza Strajk.eu był dr. Przemysław Witkowski (Krytyka Polityczna), analityk prawicowej ekstremy w Polsce.

„Liczą, że uda im się zajechać do Kukiza do tego stopnia, że ten nie wystawi swoich list, a oni zjednoczeni pod sztandarem Jakubiaka uzyskają wejście to parlamentu, dublując sytuację z okresu pierwszego LPRu, kiedy ultrakatolickie i skrajne podmioty połączyły się, aby wejść do Sejmu. Wtedy podstawową platformą nie był jednak Marek Jakubiak i jego browarniczo-szowinistyczne opowieści, a Radio Maryja. Kluczowym elementem w tej całej układance nie jest bowiem Janusz Korwin-Mikke z jego opowieściami o osobach z niepełnosprawnością, kobietach czy Adolfie Hitlerze, nie są nim również ludzie o średniej intelektualnej jakości jak Krzysztof Bosak czy Robert Winnicki, którzy nie są w stanie samodzielnie wytworzyć agendy, która by przekonała do nich Polaków, nie jest nim również Grzegorz Braun, który dysponuje niezwykle kuszącym głosem, ale wypowiada nim fantazje, fake newsy i absolutne absurdy, ale kluczowymi elementami są tutaj Marek Jurek i Tadeusz Rydzyk”

Całą rozmowę Witkowskiego z Piotrem Nowakiem możecie odsłuchać poniżej.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Pawłowska jako przestroga – czy Lewica ma problem z kadrami? [wideo]

Moniki Pawłowskiej nie ma już w klubie parlamentarnym Lewicy. Jak to się stało, że osoba j…