W Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy rozpoczęło się przesłuchanie w charakterze podejrzanych byłego lidera KOD Mateusza K. oraz byłego skarbnika Komitetu Piotra C. Podlegli Zbigniewowi Ziobrze śledczy zarzucają obu panom poświadczenie nieprawdy w fakturach oraz przywłaszczenie 121 tys. zł.

/wikimedia commons

W styczniu ujawniono faktury wystawione przez Mateusza K. Komitetowi Obrony Demokracji. Było ich 6, a na każdej widniała taka sama kwota – 15 tys. 190 zł i 50 gr brutto. Faktury K. wystawiał w imieniu informatycznej spółki MKM Studio, którą założył razem z żoną Magdaleną. Za ponad 15 tys zł spółka miała obsługiwać domeny, prowadzić hosting strony internetowej, obserwować migrację danych i usług oraz przygotowywać nowe serwisu i opracowywać treść publikacji.

Środki przelewane ka konto spółki małżeństwa K. pochodziły z funduszy Komitetu Społecznego KOD. Z puszek i z wpłat internetowych sympatyków. Niepokój działaczy, którzy upublicznili faktury wzbudziło to, że kwoty wypłacane spółce wielokrotnie przekraczał rynkowe ceny takich usług.

Postępowanie prokuratorskie w tej sprawie wszczęła w lutym Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Świdniccy śledczy przejęli sprawę w marcu.

– Podejrzani sami stawili się do prokuratury. Prokurator postawił im zarzut poświadczenia nieprawdy w fakturach, przywłaszczenia 121 tys. zł i próby przywłaszczenia 15 tys. zł – mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Oni wszyscy TW

    – Bolki, Tuski, Balcerowicze, Walce Gronkiewicze, Frasyniuki, Szechtery Michniki… złodziejstwo mieli zawsze we krwi. I takich złodziejów żeby ich osłaniali, na przywódców sobie wybierają, na jakich zasłużyli. Nawet na to aby siebie nawzajem okradali i oszukiwali – złodziej z partii „Nowoczesnych” i „PO-papranych” UB-eków. Przestańmy gadać w kółko to samo i pozamykajmy ich wreszcie do więzienia – tam gdzie ich miejsce.

    I przypomnijmy sobie o starych kolorowych, słodkich czasach, gdy chleb z polskim miodem smakował jak nektar: https://wolnemedia.net/gabinety-stomatologiczne-i-pielegniarki-wroca-do-szkol/#comment-212593
    http://strajk.eu/gabinety-stomatologiczne-i-pielegniarki-wroca-do-szkol/#comment-116062

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

,,Tak kłamać po prostu nie można” – liderzy Lewicy punktują hipokryzję PiS – u na kongresie w Białymstoku

W niedzielę 27 września odbył się w Białymstoku Podlaski Kongres Lewicy. Otworzyły go wyst…