Według funkcjonariuszy Janusz O., w zamian za obietnicę pracy po zakończeniu pełnienia funkcji w resorcie, miał zobowiązać się do doprowadzenia do wstrzymania kar umownych od jednego z przedsięwzięć współfinansowanych przez Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zasiadał w radzie nadzorczej tej organizacji.

Janusz O. pełnił funkcję wiceministra środowiska w latach 2014-15. Wraz z nim Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało biznesmena z branży budowlanej z Włocławka Marcina M.

Zatrzymani jak podają media mają zostać doprowadzeni do lubelskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. Tam prokurator przedstawi im konkretne zarzuty.

Sprawa Janusza O. ma związek z Maciejem G. – byłym wiceministrem finansów (2008-2015), który usłyszał w lipcu zarzuty niedopełnienia obowiązków i spowodowania strat Skarbu Państwa w kwocie trzech mld zł z powodu nieuprawnionych zwrotów VAT. G. usłyszał zarzuty za okres, gdy był wiceministrem finansów. Później szefował ministerstwu środowiska i to on powołał Janusza O. na swojego zastępcę.

O zatrzymaniu Janusza O. informacje podała Polska Agencja Prasowa powołując się na źródła w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym i Prokuraturze Krajowej.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Białoruski lider korzysta z polskiego święta, by podkreślić własną niezależność

Białoruś wobec trudnej sytuacji na froncie rosyjsko-ukraińskim, próbuje samodzielności. …